הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פתחה ברגל ימין: 1:2 לפ.ס.ז' מול טרואה

צפו: חכימי כבש בבכורה ואיקרדי קבע מהפך מול העולה החדשה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.08.21 - 23:51

עדיין ללא ליאו מסי ועם סגל חסר למדי, פאריס סן ז'רמן פתחה את העונה ברגל ימין עם 1:2 מול העולה החדשה, טרואה. אשרף חכימי הטביע את חותמו כבר בבכורה עם שער נפלא, ומאורו איקרדי השלים את המהפך וקבע את תוצאת המשחק.

החסרונות הרבים ואולי המחשבות על הפרעוש הוציאו את מחזיקת הגביע הגביע בפוקוס ודווקא המארחת הצנועה עלתה ראשונה על לוח התוצאות; פרנסל קימפמבה נרדם בשמירה ואואליד אלאז'אם נגח לרשת של קיילור נבאס בדקה התשיעית.

אולם הפייבוריטית הבלתי מעורערת לאליפות הראתה קמצוץ מהיכולת שלה עם מהפך בזק; בדקה ה-19 אנדר הררה שלח כדור עומק מופלא וחכימי לא התבלבל מתוך הרחבה וקרע את הרשת של גוטייה גאלון. בחלוף שתי דקות איקרדי סידר את מלוא הנקודות כשאמבפה ניפק את האסיסט והסקורר דחק מקרוב. החבורה של מאוריסיו פוצ'טינו המשיכה להפגין דומיננטיות אבל מאותו רגע גם הורידה את הרגל מהדוושה ולמזלה העולה החדשה לא הענישה אותה עם שער שוויון.

אמנם, פאריס נאלצה להסתדר הפעם ללא ניימאר מרקו וראטי, מרקיניוס, לאנדרו פארדס, סרחיו ראמוס וחואן בראנט וגם אלו שעלו על כר הדשא היו חלודים ופחות מתואמים, אבל קבוצת הכוכבים יכולה להיות מרוצה שסימנה 'וי' ראשון. לאחר איבוד האליפות לליל אשתקד פ.ס.ז' לא תסתפק בפחות מהתואר החשוב בצרפת, וגם במשחקים שהיא לא במיטבה היא צריכה להשיג ניצחון בדיוק כפי שעשתה היום.

הרכב פ.ס.ז': נבאס; חכימי; קימפמבה, קהרר, דיאלו; פריירה, ויינאלדום, הררה; דרקסלר (אמבימבה/67), אמבפה, איקרדי.
הרכב טרואה: גאלון; קאבורה, אזמום, גיראדון, אלאז'אם (זוקורו/87), קונה; קואמה, טארדיו, שאמבוסט (באלדה/63); ריפאר, טוזגאר (קוכארביץ'/80).

מהלך המשחק:
דווקא העולה החדשה פתחה טוב יותר ולאחר שקימפמבה ביצע טעות קשה וקהרר תיקן, אך פ.ס.ז' שילמה ביותר במהלך שלאחר מכן; קימפמבה חלם בכדור הנייח ואלאז'אם (9) נגח לרשת של נבאס, 0:1 לטרואה. החבורה של פוצ'טינו החלה להתשלט על העניינים ובדקה ה-14 הררה שלח בעיטה מסוכנת, שנעצרה רק ברשת החיצונית של גאלון. פ.ס.ז' באה על שכרה בדקה ה-19, כאשר הררה שלח כדור עומק לחכימי, שנעץ לרשת העלינה בבכורה שלו, 1:1. כעבור שתי דקות המהפך הושלם עם בעיטה מקרוב של איקרדי, לאחר בישול נפלא של אמבפה, 1:2 לפ.ס.ז'. טרואה לא מתכוונת לוותר ושבע דקות אחר כך ריפאר שלח פצצה מחוץ לרחבה, אבל נבאס היה במקום הנכון. הכחולים ממשיכים לצאת קדימה בלי פחד ובדקה ה-34 ריפאר ניסה שוב את מזלו ממרחק, גם הפעם נבאס עשה את שלו.

פ.ס.ז' חזרה בדיוק באותה צורה כשאמבפה שלח כדור מדוד לראשו של איקרדי (54), אך קאבורה חילץ את הניסיון ברגע האחרון. המשחק נרגע למשחק דקות ארוכות, אך חכימי המשיך להיות אחד המצטיינים על כר הדשא והפעם שלח הרשמה טובה, אבל הנגיחה של דראקסלר (71) הלכה החוצה. אמבפה קיווה להצטרף לחגיגה כשדהר למתפרצת מהירה בדקה ה-82, אבל הניסיון שלו חלף רק בסמוך לחיבורים. דווקא טרואה העלתה הילוך לקראת הסיום, אך למזלה של פ.ס.ז' נבאס לא נתן לנקודות לברוח עם שתי הצלות ענקיות בדקה ה-91. 1:2 לפ.ס.ז' בסיום.