הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קיליאן אמבפה: "אם הייתי עוזב זה היה רק לריאל"

החלוץ חשף מה התחולל בקיץ: "לא הייתי כופה מעבר מפריז סן ז'רמן"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.10.21 - 00:49

חלון ההעברות המשוגע של קיץ 2021 נחתם עם סאגת קיליאן אמבפה, שלמרות אינספור דיווחים, לא עבר בסופו של דבר לריאל מדריד ונותר עונה נוספת בפריז סן ז'רמן. בראיון שישודר היום (שלישי) בפודקאסט של ז'רום רוטן ב-RMC, חשף הכוכב את הצד שלו באירועים שעלו לכותרות בסוף אוגוסט.

אמבפה נשאל לגבי האפשרות "לכפות" מעבר לריאל מדריד מפ.ס.ז' ועל כך ענה: "לא יכולתי לעשות דבר כזה, כי זו היתה כפיות טובה. זה לא היה הגון כלפי מועדון שקיבל אותי בגיל 18 ונתן לי המון במשך ארבע שנים", ובהמשך, ציין שרק ספרד הייתה האופציה מבחינתו: "אם הייתי עוזב הקיץ, זה היה רק לריאל מדריד".

"ביקשתי לעזוב כי לא רציתי להאריך חוזה", הודה אמבפה. "ורציתי שפ.ס.ז' תקבל דמי העברה כדי לצרף מחליף איכותי. זה מועדון שנתן לי הרבה ותמיד הייתי מאושר בו בארבע השנים שהייתי בו וגם העונה. הודעתי על זה מוקדם מספיק כדי שהמועדון יוכל להתכונן. זה מפחיד כשהנשיא אומר 'קיליאן לעולם לא יעזוב בחינם'. כששמעתי את זה התקשתי לעכל. אחר כך אמרתי לעצמי 'אבל מה הולך לקרות עכשיו?'. רציתי שכולם ירוויחו, שיצא מזה יד ביד ונעשה עסקה טובה, וכיבדתי את זה. אמרתי שאם רוצים שאם לא רוצים שאלך - אשאר".

הקיץ של פ.ס.ז' היה רווי דרמות, וזו שמשתווה, ואף מתעלה על סאגת המעבר של אמבפה, היא החתימה של ליונל מסי בשורות הפריזאים. אמבפה התייחס גם לשינויים המטלטלים שעברו על הקבוצה: "מה שנכון אתמול לא רלוונטי להיום, או למחר. אם מישהו היה אומר לי שמסי צפוי לחתום בקבוצה לא הייתי מאמין לזה, אז אנחנו לא יכולים לדעת מה יכול לקרות".

עם זאת, הכוכב דחה את שלל השמועות והדיווחים שפורסמו על יחסים ערוכים עם הנהלת המועדון: "אמרו שדחיתי שש או שבע הצעות להארכה ושאני לא רוצה לדבר יותר עם לאונרדו, וזה חד משמעית לא נכון. אמרו לי: 'קיליאן, עכשיו אתה מדבר עם הנשיא'". העמדה שלי הייתה ברורה. אמרתי שאני רוצה לעזוב ואמרתי את זה מוקדם מספיק. לא אהבתי שאמרו 'הוא בא בשבוע האחרון של אוגוסט', אמרתי כבר בסוף יולי שאני רוצה לעזוב".

בעוד 89 ימים בלבד, בינואר 2022, אמבפה יוכל לנהל באופן רשמי מו"מ עם כל מועדון שיבחר לקראת העברה חופשית בקיץ הקרוב. האם הוא ינצל את ההזדמנות כדי לסגור את חוזהו לשנים הקרובות בריאל מדריד?