הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"כשהנשיא אומר מול כל העולם שלא תימכר ולא תעזוב בחינם, זה מדאיג"

אמבפה על אירועי הקיץ ("בכיתי כשהמעבר לריאל לא קרה"), הישארות בפ.ס.ז' ("אנחנו מאוד רחוקים מזה"), הצייות למסי ("אין לי בעיה לרדת להגנה במקומו") ואיך יישב את התקרית עם ניימאר?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.10.21 - 10:05

עם קיץ עמוס בשמועות ודיווחים על מעבר לריאל מדריד שלא יצא לפועל, פתיחת עונה פחות מוצלחת של פ.ס.ז' וחוזה שנגמר בתום העונה, קיליאן אמבפה הוא שם שלא יורד מהכותרות בכדורגל העולמי. לצד הראיון שצפוי להתפרסם הערב (שלישי) ב-RMC, ב"ל'אקיפ" פרסומי הבוקר ראיון מקיף משלהם עם כוכב נבחרת צרפת, שהתייחס בין היתר לאירועי אוגוסט, שיתוף הפעולה עם מסי, התקרית עם ניימאר, ועוד.

פ.ס.ז' כידוע ביצעה הקיץ מסע רכש מרשים במיוחד, ואמבפה אמר על כך: "זה היה חלון מדהים, השלמנו הרבה חוסרים ויש לנו קבוצה מאוד תחרותית, שמוכנה להתחרות על כל תואר. במהלך אוגוסט-ספטמבר היו לנו שחקנים שחזרו מאוחר מהנבחרות והגיעו פצועים, והרבה בעיות קטנות גרמו לכך שלא כולנו היינו בכושר. מול מנצ'סטר סיטי, זה היה המשחק הראשון שכולנו שיחקנו ברמה ראויה, גם אם אנחנו עדיין לא בשיא הכושר שלנו. הניצחון על סיטי יתניע את העונה הזאת".

על תפקידו בקבוצה לצד מסי, אמר: "כולנו נרגשים, דיברו רק על מסי, אבל הבאנו כמה שחקנים מצוינים. תמיד אמרתי שאני רוצה לשחק עם שחקנים גדולים, אז השנה בהחלט קיבלתי את זה. עכשיו אנחנו צריכים לקחת את המרכיבים ולחבר אותם כדי לזכות בגביעים. כשאתה משחק רק עם שחקנים גדולים, אתה צריך לעשות ויתורים כי אתה לא השחקן הגדול היחיד. זה כבר לא אתה והאחרים, אלא כולם יחד, כי כל מה שאנחנו רוצים לעשות זה לנצח. כשיש לך את מסי בקבוצה, אתה יודע שהוא צריך לעשות קצת פחות הגנה כדי שישאיר קצת דלק במיכל כדי להיות חד יותר. אז אם אתה צריך לרדת לאחור, זה מה שאתה עושה. זאת לא בעיה יש היררכיה ברורה אני שמח לרוץ בזמן שמסי הולך, זאת לא בעיה, מדובר במסי!"

עוד אמר על אקס ברצלונה: "מעולם לא דמיינתי שיגיע לכאן, הוא אחד השחקנים הנדירים שהייתי בטוח שלא ייצא לי לשחק לצידו, מבחינתי הוא מעולם לא התכוון לעזוב את ברצלונה. אני מתענג על כל רגע לצדו, ואי אפשר לשכוח שזאת פריבילגיה. הוא אחד שאוהב כדורגל, מדבר עם כולם ומנסה להשתלב בדרכו שלו, גם אם הוא קצת ביישן. אבל הוא לא ביישן במגרש. גם כשניימאר הגיע זה הוא באמת יוצא דופן. אבל מסי זה משהו אחר. מדהים לחשוב שהקבוצה היחידה שלבש חולצה שלה, מלבד ברצלונה, זה פ.ס.ז'. חייבים להבין שזה דבר יוצא דופן".

במהלך המשחק מול מונפלייה, אמבפה נצפה על הספסל מתלונן שלו ניימאר לא היה מוסר, והוא הודה: "כן, אמרתי את זה ודברים כאלה קורים כל הזמן בכדורגל. מיד לאחר מכן, בגלל איך שזה התפוצץ, דיברתי איתו על זה. כבר היו לנו כמה חילופי דברים כאלה בעבר וזה ימשיך, כי אנחנו רוצים לנצח, אבל לא צריכה להישמר טינה. כאן אין בכלל, כי אני מכבד את השחקן ואת האיש, ואני מעריך את מי שהוא. יום אחד זה קרה גם לי, לא מסרתי והוא לא היה מאושר, אבל אין פה שום בעיה".

אמבפה כמובן נשאל על סאגת המעבר לריאל מדריד שלא יצא לפועל: "בהתחלה ביקשתי זמן לחשוב. עוד לפני היורו אמרתי למועדון שאני לא רוצה לחדש חוזה, ואחריו אמרתי שאני רוצה לעזוב. השאיפה שלי הייתה באמת שכולם יתקדמו יד ביד, המועדון שמוכר, זה שקונה ואני, שנבצע את העסקה הטובה ביותר שאפשר ונצא ממהדלת הראשית. רציתי גם לעזוב בזמן כדי שיימצאו מחליף, שכולם יהיו מרוצים. אבל המועדון החליט לא למכור אותי. הייתי בסדר עם זה. המשכתי לשחק כל אוגוסט ונתתי משחקים טובים. אין לי בעיה עם זה, כי אני עדיין בקבוצה גדולה ובמקום שבו הייתי מאושר במשך ארבע שנים.

על כך שלא ניסה לכפות עזיבה, אמר: "לא עשיתי את זה כי זה היה חסר כבוד כלפי מועדון שקיבל אותי בגיל 18 ונתן לי הרבה במשך ארבע שנים. אני תמיד רוצה לשחק, להראות שאני שחקן בכיר וששום דבר לא מטריד אותי, אפילו העברה שלא קרתה, ושאני יכול לעשות את ההבדל עד היום האחרון. כל הרכש לא שינה את דעתי, כי אני לא מקבל החלטות פתאומיות. חשבתי על זה הרבה זמן. קצת התאכזבתי, כשאתה רוצה לעזוב ונשאר אתה לא תהיה מרוצה מזה,  אבל עברתי הלאה מהר. לרוע המזל נפצעתי בנבחרת, חזרתי מהר, והיה לי זמן להתאבל על זה כשלא היו משחקים. כשחזרתי כבשתי ושיחקתי טוב שוב".

מי שהתקשה לקבל את זה קצת יותר מאמבפה היה הקהל בפארק דה פראנס, ששרק לו בוז: "אמרתי לעצמי שבמקומם גם אני הייתי שורק, מי ידע מה היה בהעברה הזאת? שמענו הרבה דברים. לא אמרתי לעצמי שהם שורקים לי בוז אחרי כל מה שנתתי להם, אלא הבנתי שהם לא רצו שאעזוב, ושזה אומר שאני חשוב להם. הסיטואציה הייתה ברורה לי".

אמבפה הכחיש את הדיווחים על כך שדחה שש או שבע הצעות להארכת חוזה מהמועדון, ושלא רצה לדבר עם לאונרדו, אך עם זאת הודה: "כשהנשיא שלך אומר מול כל העולם שלא תעזוב, אבל שגם לא תלך בחינם, הייתי קצת מודאג, לא אשקר. אמרתי לעצמי שאם לא אעזוב בחינם, מה בעצם יקרה איתי? אחרי זה אמרתי לעצמי שהמשמעות היא בעצם שהמועדון פשוט אוהב אותי לא רוצה שאעזוב".

"חשבתי שהפרק שלי בפ.ס.ז' נגמר", הודה. "רציתי לגלות משהו חדש. הייתי בליגה הצרפתית כבר שש או שבע שנים. אני חושב שכל מה שהשגתי מדהים, אבל כולם יכולים להסיק את המסקנות שהם רוצים. עזיבה שלי הייתה הדבר ההגיוני. אני מרגיש קשור לפריז, ואם הייתי עוזב זה רק לריאל מדריד. נשארתי ואני שמח, יש לי יותר מדי אהבה לכדורגל ויותר מדי כבוד. לא דיברנו איזה חודשיים על הארכת חוזה. אם אעזוב? אני יודע שבכדורגל האמת של אתמול לא בהכרח נכונה למחר. אם היו אומרים לי שמסי ישחק בפ.ס.ז' לא הייתי מאמין, אי אפשר לדעת מה יקרה".

עם זאת, סייג: "אני מסוג השחקנים ששולט בקריירה שלהם. מה יגרום לי להישאר? אנחנו רחוקים מזה, כי רציתי לעזוב, השאיפה שלי הייתה ברורה. כרגע אני לא מתעסק בעתיד, בזבזתי על זה הרבה אנרגיה בקיץ. הייתי צריך לשבור שתיקה ואמרתי שאעשה את זה, הייתי חייב לאוהדים. לא יכולתי לדבר בקיץ, ועכשיו הזמן להבהיר דברים".