הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"צריך לדאוג ממסי?": בצרפת מאבדים סבלנות

בל'אקיפ ביקרו את כוכב פריז לפני ליל. אמבפה ייעדר בפריז, הפרעוש בחוד?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.10.21 - 15:30

אחרי התיקו המאופס מול מארסיי בראשון האחרון, לפ.ס.ז' מצפה משוכה מאתגרת במיוחד גם הערב (שישי) כשתארח את האלופה, ליל. לקראת המפגש היוקרתי, הודיע המועדון כי ייחסר את אחד השחקנים המשמעותיים ביותר שלו - קיליאן אמבפה.

החלוץ הצרפתי סובל מדלקת באוזן, כשמי שעשוי להיות מושפע מכך במיוחד הוא ליאו מסי, שלפי מאמנו מאוריציו פוצ'טינו, יתופקד בעמדה אחרת: "אמבפה הוא שחקן חשוב מאוד בקבוצה שלנו, העובדה שהוא לא יהיה זמין משפיעה עלינו. ליאו מסי יפתח בעמדה קדמית יותר, אבל יש לנו עוד שחקנים להשתמש בהם. למסי יש את היכולת לשחק בכל עמדה בחלק הקדמי".

כזכור, ההתייחסות של פוצ'טינו מגיעה אחרי גל ביקורות שנוגע לכך ש"הפרעוש" לא מסתדר במערך של הארגטיני, אחרי שהוא מתופקד בעיקר באגף ימין ולא מצליח לבוא לידי ביטוי. "מבחינה טקטית, יש לנו דרך בסיסית שיכולה להשתנות", אמר המאמן והמשיך להתייחס לבן ארצו, שנמצא גם כן בספק להתמודדות בעקבות כאבים בשרירים, "אפשר לעבור בין מערכים ותפקודים של שחקנים. צוות האימון נותן הרבה חופש לשחקני ההתקפה, מסי מתחיל בימין ויכול לחתוך למרכז. הוא יכול גם לשחק את ה-10 כמו בארגטינה - זה תלוי גם איפה נמצאים השחקנים האחרים".

בינתיים, בתקשורת הצרפתית מתחילים לאבד סבלנות. "ליונל מסי בפריז, זה היה אמור להיות פסטיבל כדורגל בכל הופעה מחדש, אבל אחרי ארבעה משחקי ליגה ללא שער ובישול - מדד הדאגה מתחיל לעלות והסבלנות מתחילה להסתיים", נכתב בשער של ל'אקיפ. "האם הוא עדיין אותו שחקן? האם פ.ס.ז' עבורו? האם אין כוכב אחד יותר מדי בקבוצה של פוצ'טינו? אלה שאלות נועזות משהו, אבל באותה מידה העובדות מייצרות פסימיות".

מעבר להיעדרותו של אמבפה, גם מרקו וראטי (ייעדר ארבעה שבועות), סרחיו ראמוס (ישוב לאימונים עם הקבוצה בשבוע הבא) ולאנדרו פארדס (יחזור לפעילות אחרי פגרת הנבחרות) לא ישחקו נגד ליל. המאמן התייחס למצב וליכולת הקבוצה: "אנחנו מנסים לעזור להם לחזור לעצמם ולעשות את המעבר המהיר ביותר שאפשר בחזרה לפעילות, כשבמקביל אנחנו מתאמצים להתכונן למשחקים על המגרש ובווידאו. אנחנו משקיעים הרבה בווידאו כדי להבין בדיוק את הדרך בה אנחנו רוצים לשחק".