הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בקבוק פגע בפאייט, ליון-מארסיי פוצץ

שוב זה קורה בצרפת. הקשר נפגע בראשו מבקבקו מים מלא, המשחק הופסק ולא חודש אחרי דרמה גדולה, בעיצומה שחקני מארסיי סירבו לעלות למגרש

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.11.21 - 00:03
תחילת כתבה

שוב זה קורה בליגה הצרפתית. המשחק בין ליון למארסיי הופסק הערב (ראשון), כבר לאחר דקות בודדות מהפתיחה, אחרי שדימיטרי פאייה חטף לראש בקבוק מלא במים שנזרק מהיציע של אוהדי ליון. לאחר דרמה שארכה מעל שעה, המשחק בסופו של דבר פוצץ ולא חודש. האוהד שזרק את הבקבוק נעצר מיד לאחר האירוע.

תחילה, השופט רודי בוקה לא רצה לחדש את ההתמודדות, אך שלחצים כבדים שהופעלו עליו לא הותירו ל ברירות ובסופו של דבר הוא הודיע על חידוש המשחק. אחרי שהכרוז כבר הכריז כי המשחק יחודש ושחקני ליון אף שבו לכר הדשא כדי להתחמם, הדרמה הגיעה לשיאה, כאשר פאייט הודיע כי הוא לא יכול לחזור לשחק, שחקני מארסיי סירבו לעלות והמשחק הגיע לסיומו.

זו הפעם השלישית העונה שמשחק של מארסיי מופסק. קדמו לו המפגש מול מונפלייה (השלכת חפצים, המשחק הגיע לסיומו) והמפגש מול ניס (שפוצץ עקב פריצת אוהדים). במקרה אחר, בדרבי הגדול של לאנס וליל אוהדי הקבוצות פלשו למגרש וגרמו להפסקת המשחק למספר דקות.

המקרה נגד ניס הוא הזכור מכולם, כאשר גם אז פאייט היה במוקד. במהלך המשחק השליכו אוהדי ניס בקבוק וחפצים לעבר שחקן מארסיי, שלא נשאר חייב והשליך בחזרה חפצים לעבר הקומץ של ניס. האוהדים בתגובה פרצו אל הדשא והמשחק הופסק.

בעקבות אותם אירועים, בהתאחדות הצרפתית החליטו שייערך משחק חוזר באצטדיון נייטרלי וללא קהל (נגמר 1:1), וניס נענשה בהפחתת נקודה אחת בפועל ועוד אחת על תנאי. פאייה הורחק ממשחק אחד, וחברו לקבוצה אלברו גונסאלס שהתעמת עם אוהדים, הורחק משני משחקים.