הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ליון תשחק בבית ללא קהל עד לתום החקירה

הורדת נקודות על הפרק. שרת הספורט: "תומכת בפאייט"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.11.21 - 18:19
תחילת כתבה

שוב זה קורה בליגה הצרפתית. המשחק בין ליון למארסיי פוצץ אמש (ראשון), כבר לאחר דקות בודדות מהפתיחה, אחרי שדימיטרי פאייט חטף לראש בקבוק מלא במים שנזרק מהיציע של אוהדי ליון. לאחר למעלה משעה, ובעקבות סירוב הנהלת מארסיי, המשחק לא חודש וגורלו ידון בוועדת המשמעת של הליגה הצרפתית.

בעקבות האירועים, בהם נעצרו 4 אוהדי ליון, ועדת המשמעת של הליגה הצרפתית תתכנס אחר הצהריים כדי לדון בנושא. על הפרק: הורדת נקודות לליון, כמו גם מספר משחקים ללא קהל. ככל הנראה המשחק בין השתיים יתקיים במגרש ניטרלי. בינתיים, הקבוצה תארח בבית ללא קהל עד לתום החקירה.

זו הפעם השלישית העונה שמשחק של מארסיי מופסק. קדמו לו המפגש מול מונפלייה (השלכת חפצים, המשחק הגיע לסיומו) והמפגש מול ניס (שפוצץ עקב התפרעות אוהדים). במקרה אחר, בדרבי הגדול של לאנס וליל אוהדי הקבוצות פלשו למגרש וגרמו להפסקת המשחק למספר דקות.

בינתיים, שרת הספורט הצרפתית, רוקסנה מרסיניאנו, צייצה בעקבות המקרה: "לדמיטרי פאייט יש את תמיכתי המלאה. צריכות להיות סנקציות מידיות וקיצוניות כלפי כל מי שהיה מעורב באירוע הזה".

"זה יום שחור לכדורגל", אמר פאבלו לונגוריה, נשיא מארסיי שהסביר את ההחלטה שלא לעלות לשחק: "לאחר המקרה, אני יכול להגיד שפאייט הושפע פסיכולוגית ולא היה טעם להמשיך לשחק. אי אפשר לשחק כדורגל וחייבים לגנות את המקרה. גם השופט רצה לעצור את המשחק״.

מנגד, ז'אן מישל אולאס, נשיא ליון, סיפר: "זו היתה סיטואציה פרדוקסלית. דמיטרי נפגע מבקבוק ולאחר מכן כוחות האבטחה עצרו את מי שפגע בו. לעניות דעתנו, המשחק היה יכול להתחדש. אנשי מארסיי סירבו לחדש אותו ואנחנו מצטערים על כך".

מי שזעם על האירוע הוא תיירי הנרי, שמשמש כפרשן במשחקי הליגה: "מארסיי נגד ליון זה משחק מרכזי. אנשים רואים את זה, ואנחנו שוב צופים במשחק שהופסק בגלל אידיוטים. זה לא מה שאני רוצה שהקהל האנגלי, הספרדי והאיטלקי יחשוב על הליגה בצרפת. באנגליה אוהדים מורחקים לכל החיים מהאצטדיונים, לא לחודש או חודשיים".