הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מחקר: פ.ס.ז' לא הקבוצה הטובה בצרפת העונה

CIES: הקבוצה של מסי במקום השלישי בכמות הנקודות הצפויות בליגה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.01.22 - 20:12

תגיות: פ ס ז'

ארגון הכדורגל העולמי, CIES, פרסם היום (שני) את המחקר השבועי שלו. בנוסף למחקר שנעשה על ליגת העל, בארגון מדדו את כמות הנקודות הצפויות בכל אחת מהליגות הגדולות של אירופה. מדד זה משקף את החזקת הכדור ואיכות הבעיטות לשער של הקבוצות, בניסיון לבדוק כמה נקודות היו צפויות בהתאם לביצועי כל אחת. ככל שההפרש גבוה יותר, הפער בין איכות המצבים לאיכות הקבוצה בפועל (לטוב או לרע) גדול יותר.

אחד הפערים הגדולים בכל אירופה נרשם בליגה הצרפתית, בה פריז סן ז'רמן במקום השלישי בלבד בכמות הנקודות הצפויות למשחק עם 1.65 (31 סך הכל, לעומת 47 בפועל). מי שצריכה להוביל את הליגה הצרפתית לפי מדד זה היא ראן, לה 38 נקודות צפויות ו-31 בפועל.

באנגליה אין הפתעות כאשר מנצ'סטר סיטי מוליכה את טבלת הנקודות הצפויות, בעוד ליברפול שנייה, צ'לסי שלישית וארסנל רביעית. טוטנהאם וברייטון מקדימות את מנצ'סטר יונייטד שנמצאת במקום השביעי לפי כמות הנקודות הצפויות, ושביעית גם בטבלה האמיתית. בספרד ריאל מדריד ראשונה, כאשר אתלטיקו מדריד במקום השני בכמות הנקודות הצפויות, ריאל בטיס שלישית ו-ויאריאל רביעית. ברצלונה במקום השישי, כאשר הפערים קטנים מאוד אחרי ריאל והקולצ'נרוס.

באיטליה, אינטר ראשונה בפער גדול עם 41 נקודות צפויות. יובנטוס, במקום החמישי בפועל, שנייה בכמות הנקודות הצפויות עם 36. מילאן, המתחרה הישירה של אינטר על האליפות, עם 28.5 נקודות צפויות לעומת 48 בפועל - אחד ההפרשים הגדולים ביבשת לטובתה.

בגרמניה באיירן מינכן, כצפוי, ראשונה ובהפרש של 16 נקודות צפויות מר.ב. לייפציג, שנמצאת במקום השני עם 29 נקודות צפויות ו-22 נקודות בפועל, ההפרש השני הכי גדול בחמשת הליגות הבכירות באירופה אחרי סט. אטיין הצרפתית.