הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אברה: "נאנסתי בגיל 13 ופחדתי להתלונן"

אקס יונייטד בראיון חושפני: "בכדורגל, כשאתה יוצא מהארון - הסיפור נגמר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.01.22 - 11:51
(getty)
(getty)

תגיות: פטריס אברה

פטריס אברה תמיד היה ידוע בתור אישיות שלא חוששת לדבר. כדורגלן העבר הצרפתי ששיחק במועדוני פאר כמו מנצ'סטר יונייטד, מארסיי ויובנטוס, הפך לפרשן ולאישיות גלויית לב. ובכל זאת, כנראה שגם האנשים שנראים הכי פתוחים - שומרים בתוכם סודות. אתמול (שלישי) התפרסם ראיון גדול עם אברה ב"לה פריזיאן", בו חשף את התקיפה המינית שעבר בגיל 13 כשחקן ילדים, את היחס להומוסקסואלים בחדרי ההלבשה - וגם התבטאות מעניינת באשר לקיליאן אמבפה.

"הייתי בן 13 כשזה קרה", סיפר אברה, "וזה נטל שנשאתי על עצמי כל חיי. כשהייתי בן 24 ושיחקתי במונאקו, המשטרה התקשרה אליי ושאלה אותי: מר אברה, האם האיש הזה נגע בך? אמרתי שלא. הקצין התעקש איתי, התרגזתי וניתקתי את השיחה. זה הגיע כי היו תלונות מילדים אחרים שעבדו עם האיש הזה.. הרגשתי כמו פחדן. התביישתי. חשבתי יותר על הדימוי שלי ומה אנשים יחשבו".

גם היחס להומוסקסואלים עלה בראיון: "כשהייתי באנגליה, היה מישהו שהגיע לדבר בפנינו על הנושא הזה. חבר לקבוצה אמר באותו מעמד: זה נגד הדת שלי, אם יש הומו בחדר ההלבשה - שיעזוב. שיחקתי עם שחקנים הומואים, שאמרו לי את זה פנים אל פנים כי החוצה הם פחדו לדבר. בכל מועדון ששיחקתי בו, היו לפחות שני שחקנים הומואים. אבל בעולם הכדורגל, כשאתה אומר את זה, הסיפור נגמר".

אברה ממשיך בגילוי הלב, גם באשר לתהילה וליכולות הכלכליות: "זה קשה כשאתה בא מכלום, ופתאום אתה מרוויח כל כך הרבה כסף. אתה לא מוכן פסיכולוגית. כשאתה מבקש מהמועדון שיביא פסיכיאטר, הם סוגרים עליך את הדלת. השחקנים לא מקבלים עזרה, וזו בעיה. שחקנים מפאריס שהולכים למסעדות נסחטים, בריונים באים אליהם ואומרים: או שתשלם את החשבון או שנשבור לך את הרגליים. כולם מדברים על הבעיות במארסיי, אבל אתה יודע כמה שחקנים בפאריס מפחדים לצאת לאכול?".

גם הנושא של קיליאן אמבפה עלה בראיון, ואברה אמר עליו: "אמבפה בהחלט חונך היטב. הייתי רוצה לראות אותו נכשל קצת, אני מרגיש שהוא 'מתוכנת' יותר מדי. אני אוהב אותו, אבל הוא נקי מדי ונראה שהוא מחביא משהו. כשאני שומע אותו, אני מרגיש שאני שומע פוליטיקאי".