הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"ניימאר זועק לעזרה, האם אנחנו מקשיבים?"

תיירי הנרי התראיין: על הברזילאי, על ליאו מסי - ועל דיכאון בכדורגל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.03.22 - 17:19

עם יתרון של 0:1 מהמשחק הראשון, פאריס סאן ז'רמן תעלה מחר (רביעי, 22:00, שידור ישיר ב-5SPORT) למשחק הגומלין בשמינית גמר ליגת האלופות. שני הכוכבים הגדולים של הקבוצה, ניימאר וליונל מסי, ספגו לא מעט ביקורות על יכולתם בעונה הנוכחית. הקבוצה השאפתנית שנבנתה בקיץ העלתה ציפיות גבוהות מפ.ס.ז', כאלה שהיא - עדיין - לא עומדת בהם.

מי שסיפק כתב הגנה על שני הכוכבים, הוא מי שהיה כוכב בעצמו: תיירי הנרי, פעם אגדה בארסנל וברצלונה והיום פרשן בטלוויזיה הצרפתית, התראיין ל"ל'אקיפ" - והתייחס באופן גלוי לב גם לצדדים הפחות מוכרים בחייהם של ספורטאים בכלל, וכדורגלנים בפרט. "אין ספק שניימאר משחק פחות טוב", הוא הודה, "אבל יש סיבות לכך. הוא דיבר לא מעט על המצב שלו, על הלחץ שהוא עובר.. והשאלה היא: האם הוא בסדר? הוא מדבר, אבל האם אנחנו מקשיבים? הוא מבקש עזרה, כי יש דברים שעוברים עליו, כמו על כל בן אדם".

באשר למסי, הוא אמר: "אני לא יכול לדבר בשמו, אבל כשמדברים על מסי או ניימאר, שהם שחקנים אדירים, אנחנו קצת שוכחים על האספקט הזה. כשמסי בכה בהודעה על עזיבת ברצלונה, הוא לא תכנן את זה. כשאתה חושב שלעולם לא תעזוב מקום מסוים, ואז אתה עוזב, זה מייצר איזשהו הלם רגשי. אנשים אומרים: 'הוא בסדר, יש לו כל מה שהוא צריך', אבל זה לא כזה פשוט"

"כשאני עזבתי את ארסנל לברצלונה, הייתי צריך שנה כדי להרגיש טוב עם עצמי. הגעתי לשם עם פציעה, תוך כדי תהליך גירושין, צריך ללמוד שיטה חדשה - וכל הדבר הזה משפיע עליך מנטלית".

"בזמנים שלי, זה היה טאבו מוחלט לדבר על הנושא הזה. אפילו בתוך הקבוצה. כשהיו שואלים אותי 'מה שלומך?', הייתי אומר שטוב גם כשלא היה טוב. היום אנשים יכולים יותר להיפתח, אבל גם כשאתה מדבר - זה יכול לרדוף אותך במשחקי חוץ. זה לא קל לפתוח את הדלת לאנשים, ולאפשר להם לדעת מי אתה".