הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עתיד פריז: ניימאר ימשיך, אמבפה במוקד

אחרי האליפות ה-10 של פ.ס.ז', הברזילאי הבהיר: "הקהל יתעייף לשרוק לי, יש לי חוזה ל-3 שנים". לאונרדו עקץ את ריאל: "אולי היא בטוחה מדי שאמבפה יגיע?". וגם: השוער הראשון, המאמן ועוד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.04.22 - 09:59

בליגת האלופות היא הודחה כבר בשמינית הגמר והעונה שלה לא הייתה מוצלחת בלשון המעטה, אבל פריז סן ז'רמן יכולה להיות מרוצה מהשבת האליפות. הקבוצה מבירת צרפת חגגה את הזכייה העשירית בהיסטוריה בת 52 השנים שלה וכעת יכולה לתכנן את העונה הבאה, בה תנסה להגיע רחוק גם במפעל החשוב ביבשת.

אחרי שבספרד פורסם שקטאר החליטה למכור את המועדון אחרי המונדיאל, העתיד לא ממש ברור, ובתוך כך גם של המנהל המקצועי לאונרדו שהתייחס לאפשרות שיעזוב בעונה הבאה וענה בהומור: "יהיה קשה בלעדיי, אבל אני צוחק. אני רוצה להמשיך. אני מניח שעשיתי טעויות ברכש ובניהול".

מבחינה מקצועית, ההכנות של פריז לעונה הבאה יקומו ויפלו על שאלת קיליאן אמבפה. החלוץ האדיר של פ.ס.ז' הוזכר כמי שעשוי לעבור לריאל מדריד, הקבוצה שהדיחה אותו מליגת האלופות, ומסיים חוזה בקיץ הקרוב. פריז מוכנה להציע לו סכומי עתק כדי שיישאר בקבוצה ולאחרונה אף דווח שייפגשו איתו על מנת לעשות זאת.

לאונרדו התייחס לעתידו של מי שהפך להיות הכוכב הגדול ביותר של הקבוצה: "השיחות עדיין מתקיימות כרגע. הוא שוקל את האפשרויות, הוא אמר את זה וזאת האמת. יש אפשרות שיישאר וגם שיעזוב, אבל הוא עדיין לא קיבל החלטה".

בספרד פורסם הלילה שאין סיכוי שאמבפה יאריך את חוזהו, ואף נטען שהוא הודיע לחבריו בקבוצה שהוא עוזב, אך המנהל המקצועי הברזילאי לא מתרגש: "בריאל מדריד בטוחים כבר שלוש שנים שהוא מגיע, אולי הם בטוחים מדי?", עקץ לאונרדו.

אם אמבפה אכן יעזוב, מועמד מעניין יכול להיות כריסטיאנו רונאלדו. שיתוף פעולה בין רונאלדו למסי יצית את הדמיון של כל חובבי הכדורגל, כאשר CR7 עשוי לעזוב את מנצ'סטר יונייטד לקבוצה נוספת ולזכות באליפות במדינה בה טרם שיחק. ליאו מסי מחזיק בחוזה עד 2023, והוא צפוי להמשיך לעונה נוספת. שחקנים אחרים, כמו ג'ורג'יניו ויינאלדום, עשויים לעזוב גם הם לאחר שהתקשו להשתלב בקבוצה.

כוכב שכן מתכוון להישאר למרות הביקורות הוא ניימאר. הברזילאי נשאל בסיום על כך שחלק מהקהל נטש את היציעים לפני הסיום, והתייחס גם לעתידו: "זה היה סוריאליסטי שאנשים קמו ועזבו את היציע. הם עוד יתעייפו מלשרוק לי בוז כי נשארו לי שלוש שנים בחוזה"

שאלה נוספת היא העמדה בין הקורות. אחרי התחרות העונה בין קיילור נבאס רכש ג'אנלואיג'י דונארומה, שהובילה על פי דיווחים למתיחות בקבוצה, נראה שבבירת צרפת בחרו להמר על האיטלקי הצעיר לעונה הבאה ולתת לו בהירות כשוער ראשון, בעוד הקוסטה ריקני צפוי לחפש לעצמו קבוצה חדשה, שלוש עונות אחרי שהגיע מריאל מדריד.

מלבדו, אחת השאלות הגדולות ביותר היא מי יעמוד על הקווים בעונה הבאה. מאוריסיו פוצ'טינו עלול לאבד את משרתו בעקבות ההדחה המוקדמת, כאשר יש מספר מועמדים מעניינים אחרים. הראשון בהם כמובן הוא זינדין זידאן, שזכה בליגת האלופות עם ריאל מדריד ויכול כעת לאמן במדינתו. מועמד מעניין אחר הוא אנטוניו קונטה, מנג'ר טוטנהאם.

לאונרדו השאיר את כל האפשרויות פתוחות: "יש לו שנה אחת בחוזה, והדבר הנורמלי יהיה לדבר על זה בסוף העונה, על התוכניות של שני הצדדים. זו הייתה עונה קשה, אבל אנחנו אלופים עכשיו. נדבר על זה ונראה".