הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

משחק כפול: התוכנית האמיתית של אמבפה

כיצד ניצל חלוץ פ.ס.ז' את המצב כדי לקבל הצעות שאף כדורגלן לא קיבל לפניו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.05.22 - 01:56

קשה לזכור מתי הכדורגל העולמי סיפק לנו סאגה מסובכת כמו זו של קיליאן אמבפה שאחרי המתנה ארוכה צפוי להודיע בסוף השבוע על ההחלטה הגדולה - האם ישחק בעונה הבאה בפריז סן ז'רמן או בריאל מדריד - קבוצות שבשתיהן סיכם, מצב סוריאליסטי בפני עצמו. איך זה בכלל קרה? העיתונאי הצרפתי, רומן מולינה, ניסה להסביר את הסוגיה.

כזכור, אמבפה רצה לעזוב את פ.ס.ז' בקיץ שעבר, אך זו סגרה לו את הדלת, והגיעה לסיכום עם ריאל מדריד על מעבר בתום חוזהו. מנגד, ככל שחלפו החודשים, לצד ההצעות החדשות של פ.ס.ז' היא גם דאגה להפעיל לחץ פוליטי על השחקן בין אם דרך ממשלת קטאר או דרך ראש ממשלת צרפת עמנואל מקרון.

ואמבפה, כחלוץ שיודע לנצל היטב את ההזדמנויות שהוא מקבל במגרש, עשה זאת גם במו"מ כדי להפיק את המיטב מבחינתו. מול ההצעות האטסרונומיות שקיבל מפ.ס.ז' הכוכב ביקש לפתוח מחדש את הסיכום מול ריאל מדריד וגרם לה להציע לו סכומים וסעיפים שלא הציעה גם לכריסטיאנו רונאלדו בשיאו, זאת מתוך ידיעה שתתקשה להתחרות בקטארים. בנוסף, ההתמקדות בצרפתי גרמה לה גם לרדת מארלינג הולאנד.

מנגד, מפריז סן ז'רמן שעל יכולותיה הכלכליות אין עוררין, הוא דרש בעיקר הבטחות במישור הספורטיבי, וכפי שפורסם בימים האחרונים, הוא למעשה קיבל לידיו את "המפתחות" של המועדון, עם אפשרות לקבוע את זהות המאמן, השחקנים ואף המנהל המקצועי. בדומה לסמכויות שהיו לליאו מסי בברצלונה או לזלאטן איברהימוביץ' כשהגיע לאותה פ.ס.ז'.

בשורה התחתונה, אמבפה וסביבתו הקרובה נהנו מאוד מהדיווחים בתקשורת והשתמשו בכל האמצעים כדי להוריד שניים מהמועדונים הגדולים והחזקים על הברכיים, כדי לקבל הצעות שאף שחקן לא זכה להן מעולם, כדי לדרוש כל פעם יותר ממועדון אחר. גם הביקור האחרון במדריד, שעלה כמובן לכותרות, היה חלק מהמשחק של הכוכב ושל מקורביו.

אז ריאל מדריד הלכה על כל הקופה, והציעה לצרפתי סכומים שלא רחוקים מאלה של פ.ס.ז' למרות הפערים, בעוד אלופת צרפת הפכה אותו לבוס, והכוכב הצליח לסיים את המו"מ תוך שהצליח לגרום גם לחלק מהאנשים החזקים בעולם להציע לו כל מה שירצה. ההחלטה, כפי שאמר בעצמו אמבפה בשבוע החולף, כבר התקבלה ונראה שכמו מיליוני אוהדים ברחבי העולם, גם במדריד ובפריז ימתינו למוצא פיו של החלוץ בן ה-23 בסוף השבוע.