הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אמבפה: "הכסף לא מעניין אותי, רק תארים"

הצרפתי בראיון: "ליברפול? היינו בשיחות. רציתי להיות בריאל בעונה שעברה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.05.22 - 09:06

אחת הסאגות הארוכות, המותחות והמעניינות בכדורגל העולמי הגיעה לסיומה בתחילת השבוע, כאשר קיליאן אמבפה הודיע רשמית כי הוא נשאר בפ.ס.ז'. הלילה (בין שני לשלישי), בראיון ל"טלגרף" הבריטי, הצרפתי החל לשתף על התקופה המאתגרת שעברה עליו ועל סביבתו, תוך שהוא מתייחס למו"מ עם ריאל מדריד, העניין מליברפול, החוזה החדש שלו והמוטיבציה הראשית שלו להישאר בצרפת.

תחילה, צרפתי שפך אור על העניין מליברפול: "דיברנו קצת, אבל לא יותר מדי. דיברתי איתם כי הם המועדון האהוב על אימי, היא מאוד אוהבת אותם. אני לא יודע למה, מעולם לא שאלתי אותה. זה מועדון טוב ושיחקתי נגדם לפני חמש שנים כשהייתי במונאקו. זה מועדון גדול".

המאבק עליו: "זה היה בין ריאל מדריד לפ.ס.ז' בסופו של דבר. כולם יודעים שרציתי לעזוב לריאל בעונה שעברה ואני חושב שזו גם היתה החלטה טובה לעזוב את פריז בעונה שעברה. אבל עכשיו זה שונה כי אני שחקן חופשי. הייתי שחקן חופשי והיה לי חשוב להחזיר למדינה שלי. אם הייתי עוזב הייתי עוזב כשחקן גדול, אבל היה חלק סנטימנטלי. אני לא חושב שהפרק שלי בפריז נסגר. יש דברים לא גמורים".

על ההחלטה להישאר בפריז: "אני צרפתי ואני יודע שאני חשוב כאן, וכשאתה חשוב אתה צריך לחשוב לא רק על הכדורגל, אלא על החיים שלך. אחיה בצרפת אחרי שאפרוש. אגור כאן בפריז, אהיה עם המשפחה והחברים".

אמבפה המשיך בפנייה לאוהדי ריאל: "כל מה שאני יכול להגיד הוא תודה לאוהדי ריאל מדריד ולמועדון כי הם העניקו לי את כל האהבה האפשרית. זה מדהים כי הייתי שם רק לשבוע בגיל 14 (כדי להתאמן). איחלתי להם הצלחה בגמר ליגת האלופות".

על ליגת האלופות: "זו אובססיה עבורי, תמיד. זה לא בגלל שלא זכינו אז זו המטרה שלי. לא לא, זו אובססיה. אסור לפחד להפסיד. אולי לא אזכה גם בעונה הבאה, אבל זו האובססיה שלי. זכיתי בגביע העולמי ב-2018 ואני מקווה לזכות בפעם השנייה השנה".

על נושא זכויות התדמית והחוזה החדש: "זה מצחיק עבורי, עד מרץ לא נשפכה טיפת דיו על הסיפור הזה. זה מעציב אותי כי כשאני משחק אני מוכיח לכולם עד כמה התשוקה שלי למשחק גדולה. כל פעם שאנשים מדברים איתי, אני מדבר איתם על כדורגל, תארים, משחקים גדולים. אני אף פעם לא מדבר על כסף. אנשים יכולים לדבר על מה שהם רוצים, אבל כל מי שמכיר אותי יודע שכשדיברתי עם ריאל מדריד ופ.ס.ז' לא דיברתי על כסף. מעולם לא. לא דיברתי על כסף עם נאסר אל-ח'אליפי. עו"ד שלי דיבר, אמא שלי דיברה כמה פעמים. אבל אני לא. אני מדבר על ספורט כי אני זה מי שעל הדשא, אני לא סופר כסף בחשבון שלי. לא אכפת לי. אני כאן כדי לזכות בתארים, להראות שאני הטוב ביותר ולהיות מאושר".

על הקשר עם עמנואל מאקרון, נשיא צרפת, שניסה לשכנעו להישאר: "זה משהו מיוחד. מעולם לא דמיינתי שאדבר איתו על החוזה החדש שלי. זה מדהים לדבר עם הנשיא ועם כל האנשים החשובים האלו. בסוף זו היתה הבחירה שלי, קיבלתי עצות טובות מהם ואני יכול רק להודות להם. בסוף בחרתי להישאר במדינה שלי, כי אני צרפתי. להישאר בפרוייקט טוב, בעידן חדש של פ.ס.ז' ואני חושב שעשיתי בחירה טובה".