הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לאונרדו: "לא אמרו לי שעזיבתי היא תנאי להשארת אמבפה"

המנהל המקצועי הברזילאי אחרי שפוטר מפ.ס.ז': "ההישגים שלי? גמר ליגת האלופות והחתמת מסי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.06.22 - 16:10

אחרי מספר כשלונות שנרשמו לחובתו, לאונרדו פוטר לאחרונה מתפקיד המנהל המקצועי בפריז סן ז'רמן, ועזב את המועדון בפעם השנייה. בראיון ל"ל'אקיפ" סיפר: "אני עוזב עם אפס מרירות. יכולנו לעבוד יותר טוב, תמיד אפשר, אבל חוויתי שתי תקופות מאוד שונות. כמובן שזה כואב".

הברזילאי פירט: "הראשונה ב-2011 הייתה של בנייה, כמעט מאפס. הפעם זה היה אחרת. הייתה לנו הזדמנות לעשות משהו יוצא דופן ובגלל זה אני חייב להודות לקטאר. חוויתי משהו מאוד אינטנסיבי, והרעיון היה לבנות משהו שיישאר גם אחרי שאעזוב. בפעם השנייה, פ.ס.ז' כבר הייתה קבוצה תחרותית בליגת האלופות. זה היה הזמן לשינוי והגענו לגמר. הפסדנו בצורה מכובדת לבאיירן מינכן בשנה שאחרי הפסדנו למנצ'סטר סיטי בחצי הגמר. וכשאתה מסתכל על השחקנים שהבאנו - מי חווה את זה? למי הייתה הזדמנות להרגיש את הרגשות האלה? זו פריבילגיה".

לאונרדו נשאל אם העזיבה שלו הייתה תנאי לחידוש החוזה של אמבפה, והכחיש: "לא אמרו לי את זה, אבל אני לא רוצה להיכנס לזה. זה ששמרנו על שחקן ברמה הזאת, צרפתי ופריזאי, זה חשוב מאוד לקבוצה ולליגה".

על ההדחה מול ריאל מדריד מליגת האלופות אמר: "היינו בטוחים שנעבור, כמו צ'לסי ומנצ'סטר סיטי אחרינו. זה משהו שצריך לחשוב עליו, כי היום בכדורגל יש כל כך הרבה דברים בראש שקשה להישאר מרוכזים 90 דקות. היום יש הרבה יותר שחקנים, עסק מאחוריהם והרבה מונח על הכף. האמת שאני חושב שיכולנו להבקיע יותר".

על חלון ההעברות הנוצץ מלפני שנה הוא אמר: "כשמגיעים שלושה צעירים כמו חכימי, נונו מנדש ודונארומה, יחס עם ראמוס, ויינאלדום ומסי, אתה אומר לעצמך, 'מה זה הדבר הזה?', כל העולם אומר. ואז אתה מודח מול ריאל מדריד בשמינית הגמר ואומרים 'איזה חרא, זה המנהל המקצועי, זאת הקבוצה'. ההעברה של מסי הייתה מפתיעה, אני חושב על זה שהשתתפתי במעבר היחיד בקריירה שלו. זה פלה, מראדונה והוא. כשאני מסכם את התקופה שלי פה, אני סופר את גמר ליגת האלופות, התארים בצרפת וההחתמה שלו".

לסיום, המנהל המקצועי לשעבר נשאל אם פ.ס.ז' עמדה ביעדיה: "זה נראה ככה. כשאני יוצא לרחוב, אנשים שאומרים לי 'כמה חבל!'. בסדר, אולי הם אומרים את זה עכשיו כי עזבתי. אבל זו התחושה שאני מקבל. האולטראס? הם לא עשו שום דבר אגרסיבי. הם פשוט הגיבו בשקט. אני מכבד את זה. אני מבין את הכרזות נגדי, זאת ההרגשה שלהם. המועדון צריך להחליט".