הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אמבפה קיבל הצעה גבוהה יותר מריאל מדריד"

נשיא פ.ס.ז' ירה: "הסופרליג מתה", "ניימאר? חלק יבואו ואחרים יעזבו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.06.22 - 09:45

בכדורגל האירופי ישנן מספר יריבויות ארוכות שנים. אך נראה כי בשנה האחרונה, הלכה והתפתחה לה איבה גדולה בין שניים מהמועדונים הגדולים ביבשת - ריאל מדריד ופ.ס.ז'. אמש (שלישי), התבטא נשיא אלופת צרפת נאסר אל-ח'לאייפי ב"מארקה" ולא חסך במילים נגד הבלאנקוס והליגה הספרדית, כשבמקביל שפך אור על סאגת קיליאן אמבפה, הפייר-פליי הפיננסי, הסופרליג והתייחס לעתידו של ניימאר.

"קיליאן אמבפה לא קיבל את ההחלטה לחדש חוזה בפריז על בסיס כלכלי", סיפר אל-ח'לאייפי. "ההצעה של ריאל מדריד היתה גבוהה יותר משלנו, היו לו גם הצעות מקבוצות אנגליות, אבל הוא בחר בנו. לא דיברנו איתו או עם משפחתו על כסף עד לרגעים האחרונים של המו"מ. הוא מתעניין מעל לכל בפרויקט. הוא פריזאי, הוא צרפתי, והוא רצה להישאר כאן ולייצג את העיר ואת המדינה. מה שאמרו עליו זה לא פייר".

הנשיא המשיך להתייחס למו"מ עם אמבפה: "ידעתי למשך 18 חודשים שהוא רוצה להישאר ואמרתי זאת תמיד. שמעתי שבמדריד אמרו שהוא רוצה לשחק בריאל, אבל זה לא היה נכון. בקיץ הם הציעו 170 מיליון יורו ואז 180 מיליון יורו תמורתו, אני סירבתי. אנשים שאני סומך עליהם אמרו לי שאני משוגע כי הוא יוכל לעזוב בחינם, אבל בגלל שהייתי בטוח שהוא יישאר כי אני מכיר אותו ואת משפחתו, ידעתי שזה מה שיהיה".

אין זה סוד שריאל מדריד, יובנטוס וברצלונה ממשיכות להאמין בחלום הסופרליג - אליו פ.ס.ז' התנגדה. לאל ח'לאייפי היו דברים קשים לומר על הפרוייקט: "מבחינתי, הפרוייקט הזה כבר מת. אבל זה מוזר, ריאל מדריד זכתה בליגת האלופות ובצדק, כשהיא חוגגת את הזכייה במשך ימים, כמעט שבוע. מהצד השני, הם לא רוצים לשחק בה. אם לא טוב לכם, אתם לא חייבים לשחק".

על הטענות של נשיא ההתאחדות הספרדית חאבייר טבאס בנושא חוזהו של אמבפה: "מי זה טבאס? אני לא מכיר את האיש. הסגנון שלנו הוא לא להתערב בעניינים של מועדונים, ליגות או התאחדויות אחרות. לא אקבל את זה שאחרים מנסים ללמד אותנו שיעורים".

הנשיא התייחס לשמועות כי לאמבפה תפקידים נוספים במועדון מעבר להיותו שחקן: "אני רוצה שזה יהיה ברור - אמבפה מעולם לא היה מעורב בהחלטות מקצועיות, לא כמאמן, לא כשחקן ולא כשום דבר אחר".

על ניימאר: "אנחנו לא יכולים לדבר על זה בתקשורת, חלק יבואו וחלק ילכו, אבל אלו משאים ומתנים פרטיים".

כמו כן, הנשיא התייחס לפרסומים על רצונה של פ.ס.ז' לצרף את זינאדין זידאן: "הוא אדם שאני אוהב מאוד, גם כשחקן וגם כמאמן. אבל מעולם לא דיברנו איתו, ישירות או בצרה עקיפה. אני מעריך אותו מאוד".