הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מחפש את עצמו בצרפת: לאן נעלם "מסי הבא"?

שש שנים לאחר שסומן כסנסציה, קראמוקו דמבלה בן ה-19 מתחיל מחדש

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.22 - 20:00

בנגן הווידאו: מיטה המהלכים של דמבלה בתחילת דרכו

לפני שש שנים עולם הכדורגל נחשף לשם חדש, קראמוקו דמבלה, ילד בן 13 ששיחק בסלטיק עד גיל 20 (!) וסומן כ"מסי הבא". בסוף חודש מאי האחרון החוזה של דמבלה בן ה-19 הגיע לסיומו, מועדון הפאר הסקוטי לא התעניין יותר בשירותיו, במשך למעלה מחודש לא הייתה לו קבוצה והשבוע הוא החליט לצאת מהאיים הבריטיים ולהתחיל מחדש בברסט הצרפתית.

דמבלה (1.67 מטר), שמתפקד כקיצוני, ערך 10 הופעות בלבד במדי הקבוצה הבוגרת של סלטיק וכבש שער אחד. הירוקים היו בטוחים שיש להם יהלום ביד, זאת לאחר שבילדותו דמבלה נראה כמה וכמה רמות מעל שאר השחקנים בגילו וקבוצות כמו ריאל מדריד, ברצלונה ופ.ס.ז' עקבו אחריו, אבל בהמשך הגיעה הנפילה.

דמבלה שיחק בנבחרות הצעירות של סקוטלנד ואנגליה, וב-2018/19 ערך את הופעת הבכורה שלו בסלטיק הבוגרת, בגיל 16 ו-86 ימים בלבד (היה רחוק 15 ימים מהשיא). "האוהדים זכו לקבל טעימה מהעתיד", נאמר במועדון, נבואה שכמובן לא התגשמה, לפחות בינתיים.

באוקטובר 2019 העיתון הצרפתי "לאקיפ" פרסם רשימה של כדורגלנים שעתידים לשנות את הענף, ובין השמות ניתן היה למצוא את קראמוקו דמבלה לצד אנסו פאטי. דמבלה קיווה לפרוץ ב-2021/22 אבל באחד ממשחקי ההכנה שבר את הקרסול, שחקני התקפה אחרים תפסו את המקום שלו (ביניהם ליאל עבדה) וחוזהו לא הוארך.

"אחרי 13 שנים בסלטיק סיימתי את דרכי במועדון", הודיע דמבלה בחשבון האינסטגרם שלו. "אני רוצה להודות לאוהדים ולאנשים שעזרו לי במסע הזה. לא הכל הלך לפי התוכנית, נתקלתי באתגרים בשנתיים האחרונות אבל ידעתי שאעבור אותם עם הסיוע של משפחתי. דברים גדולים יותר בדרך!".

למרות שדמבלה נעלם והסיפור שלו נשמע ישן, צריך לזכור שהוא בסך הכל בן 19. ברסט, שסיימה במקום ה-11 בעונה שעברה (המיקום הגבוה ביותר שלה אי פעם) צירפה את דמבלה על חוזה עד 2026 מתוך אמונה שהקסם עדיין קיים, ועל פי התוכנית החדשה הוא צפוי לקבל יותר דקות בליגה הראשונה בצרפת. האם הפוטנציאל בכל זאת יתממש? ימים יגידו.