הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מהלך אחר מהלך: צפו בערב המופלא של ניימאר

הברזילאי כבש ובישל שלושה שערים ב-0:5 של פ.ס.ז'. בתקשורת בצרפת פרגנו: "העונה הוא בא לעבודה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.08.22 - 11:40

אם מישהו חשב שהניצחון של פ.ס.ז' על נאנט בסופר קאפ שנערך בבלומפילד היה אולי משחק לא משקף, אמש(שבת), היא הוכיחה לנו שזה כנראה היה רק רמז. החבורה של כריסטוף גאלטייה רקדה על המגרש ב-0:5 על קלרמון במחזור הפתיחה, והיא נראית פשוט נפלא לקראת המשך הדרך.

"הקבוצה שלנו ברמה מאוד גבוהה", אמר בסיום מאמן החבורה, כריסטוף גאלטייה, "כולם שיחקו באינטנסיביות ולא הרפו. הקבוצה שיחקה טוב, כולם אוהבים לשתף פעולה. העדפנו לתת לאמבפה לנוח הערב, אבל אני מאמין שהוא ישוב בשבוע הבא".

בדיוק כמו בסופר קאפ, מי שהיה מעל כולם הערב הוא ניימאר. הברזילאי המושמץ שכבר היה נראה בדרך החוצה, הבטיח שהוא יגיע חד לעונה הזאת. אולי זאת שנת המונדיאל, אולי העובדה שהוא רוצה לתקן את הרושם מהעונה החולפת, אך הברזילאי נראה כמו שחקן אחר לגמרי העונה.

שער ומעל הכל שלושה בישולים היו לניימאר הערב, ובתקשורת הצרפתית פרגנו: "העונה הוא הגיע לעבודה". הברזילאי הפך לשחקן פ.ס.ז' השלישי שרושם שלושה בישולים במשחק בליגה הצרפתית בשנת  2022, אחרי שקיליאן אמבפה וליאו מסי עשו את זה במהלך חודש אפריל האחרון. בסך הכל יש לניימאר שלושה שערים וארבעה בישולים בשני המשחקים הרשמיים הראשונים שלו העונה.

המספרים מאחורי התצוגה של ניימאר לא מסתיימים כאן. הברזילאי הפך לשחקן הראשון ב-15 השנים האחרונות שמבשל שלושה שערים במחזור הפתיחה. כמו כן, מעורב הברזילאי בלא פחות מ-17 שערים ב-9 המשחקים הרשמיים האחרונים שלו במדי פ.ס.ז' (11 כיבושים ו-6 בישולים).

במשחק גם נרשם רגע מיוחד למדי. וורן זאיר אמרי, הכישרון הצרפתי, הפך לשחקן הצעיר ביותר בתולדות פ.ס.ז' שעולה למשחק רשמי בקבוצה, זאת כשהוא בן 16, ארבעה חודשים ו-29 ימים. "הוא היה טוב מאוד ורציני באימונים", פרגן גאלטייה, "הייתי חייב לתת לו דקות בגלל שזה חשוב להפוך את המילים לפעולות, הוא היה מעורב".