הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מזחלות: אצנית ה-100 מטרים הסתפקה בכסף

לוריין וויליאמס, שזכתה במדליית כסף בגמר ה-100 מטר באתונה 2004, סיימה במקום השני בסוצ'י ביחד עם אלנה מיירס. לולו ג'ונס רק במקום ה-11. קיילי האמפריס שמרה על התואר מוונקובר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.02.14 - 00:17
לא התאכזבו ממדליית הכסף. ממש לא. וויליאמס ומיירס (gettyimages)
לא התאכזבו ממדליית הכסף. ממש לא. וויליאמס ומיירס (gettyimages)

אחת הדרמות הגדולות של משחקי סוצ'י 2014 התרחשה הערב (רביעי) במסגרת מקצה הגמר בתחרות המזחלות לנשים. לולו ג'ונס, אצנית המשוכות שעברה ממסלול האתלטיקה למזחלות הקרח, סיימה רק במקום ה-11. לדרמה הייתה שותפה דווקא חברתה למהלך המדהים - לוריין וויליאמס. האצנית, סגנית האלופה האולימפית ב-100 מטרים מאתונה 2004, שיתפה פעולה עם אלנה מיירס. השתיים הובילו במרבית שלבי התחרות, אבל לבסוף הסתפקו במדליית הכסף.

וויליאמס ומיירס הובילו ב-11 מאיות לאחר שלושה מקצים בסוצ'י, אך דווקא האחרון הן גימגמו וקבעו זמן האיטי ב-21 מאיות מאשר הזוכות בזהב. לראש הפודיום הגיעו הצמד הקנדי הבכיר קיילי האמפריס, האלופה האולימפית מוונקובר, והת'ר מויס. השתיים סיימו את ארבעת המקצים בזמן כולל של 3:50.61 דקות, עשירית השנייה בלבד פחות מלוריין וויליאמס ואלנה מיירס. מדליית הארד הלכה לצמד נוסף מארצות הברית, אייג'ה אוואנס וג'יימי גרובל.

"לא הגעתי לכאן כדי לעשות היסטוריה", אמרה לוריין וויליאמס, שהפכה לספורטאית האמריקאית הראשונה (כולל הגברים) והחמישית בעולם כולו, שזוכה במדליה גם במשחקי חורף וגם במשחקי קיץ. האצנית הייתה מאושרת בסיום למרות התחושה שלה שהיא הייתה יכולה לזכות בזהב. "הגעתי לכאן כדי לעזור לנבחרת ארצות הברית ואני מרגישה שזה מה שעשיתי. זה לא היה בשביל ההיסטוריה הפרטית שלי וגם לא בגלל המדליה האולימפית, אלא הכל בשביל המסע הנהדר הזה", אמרה וויליאמס, שגם הייתה שותפה למדליית הזהב של נבחרת ארה"ב בתחרות ה-4X100 מטרים בלונדון, כאשר רצה במוקדמות. כזכור, בגמר כרמליטה ג'טר, אליסון פליקס וחברותיהן ניצחו עם שיא עולם בלתי נשכח.

בניגוד לוויליאמס, הנהגת של המזחלת אלנה מיירס הייתה מעט מאוכזבת. "זה כבר היה קרוב ואפשר היה לטעום את הזהב ולכן זה קצת מאכזב. זה ככה בכל דבר", אמרה האמריקנית. ג'יימי גרובל, שזכתה בארד כחלק מנבחרת ארצות הברית 2, הוסיפה: "הוכחנו לעולם עד כמה יש לנו עומק איכותי בנבחרת, זה דבר מדהים".

ומה היה ללולו ג'ונס לומר, אחרי שסיימה ביחד עם ג'זמין פלנייטור במקום ה-11 בפער של 3.36 שניות מהפסגה? ובכן, אצנית המשוכות בעיקר החמיאה לחברתה, שעשתה איתה את הסבת המקצוע. "היא בדיוק כמו ג'סי אוואנס, אני מקווה שהיא נתנה השראה למדינה שלמה", אמרה ג'ונס, שבקרוב תחזור למסלול האתלטיקה, "המעבר שהיא עשתה היה אחד הדברים הנדירים שראיתי בחיי".