הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו בהפסד של גרמניה. לב: "זה לא יסבך אותנו"

אלופת העולם הובכה עם 2:0 בפולין, אבל המאמן לא מתרגש: "החיים לא יהפכו קשים יותר בדרך ליורו". גצה: "היו לנו מצבים לארבעה משחקים". מנגד, לוקאש פישצ'ק חגג: "עשינו היסטוריה, ניתן לראות כמה זה חשוב לכולם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.10.14 - 08:20
תחילת כתבה

אולי זו השיטה החדשה של המוקדמות שנותנת מקום לטעויות, אולי עדיין מדובר בירידת מתח בעקבות הנפת גביע העולם בברזיל, ואולי זה בכלל סתם יום רע של תומאס מולר וחבריו. כך או כך, נבחרת גרמניה הפסידה אמש (שבת) 2:0 לפולין, עבורה היה זה ניצחון ראשון בהיסטוריה על המאנשאפט.

עבור אלופת העולם, שגם במחזור המוקדמות הראשון לא הרשימה (1:2 דחוק בבית על סקוטלנד), היה זה הפסד חוץ ראשון במסגרת קמפיין מוקדמות כלשהו מאז 1998. ביום שלישי תנסה גרמניה לחזור לעניינים כאשר תארח את אירלנד, אבל בכל מקרה - לאור הגדלת היורו ל-24 נבחרות - אין צורך לדאוג למאנשאפט, וגם יואכים לב יודע זאת היטב.

"ברור שאנחנו מאוכזבים שהפסדנו, אבל זה לא הפסד דרמטי", הבהיר מאמן נבחרת גרמניה והוסיף: "החיים שלנו לא יהפכו קשים יותר לאחר ההפסד הזה. ההפסד הזה לא יסבך אותנו בהמשך קמפיין המוקדמות - יש לנו עדיין סיכוי מצוין להעפיל לאליפות אירופה".

לב, שבגביע העולם בברזיל ראה את שחקניו מנצלים הזדמנויות עד תום, סיפר בסיום כי "דבר אחד השתבש - היינו חסרי ריכוז מול השער. הגענו לאין-ספור מצבים אבל חסר לנו משהו בנגיעה האחרונה. בסך הכל אני מרוצה מאיך שנראינו. עכשיו אנחנו צריכים להגיב בצורה טובה מול אירלנד".

מריו גצה, כובש שער הניצחון בגמר המונדיאל, סיכם: "היו לנו מצבים בשביל ארבעה משחקים, אבל לא היינו כובשים גם אם המשחק היה מתארך בחצי שעה. זה פשוט לא היה היום שלנו. ביום שלישי ניקח את שלוש הנקודות, ואז הכל ייראה אחרת".

מנגד, פולין, כאמור, ניצחה לראשונה בהיסטוריה את אחת הנבחרות הגדולות באירופה. לוקאש פישצ'ק, מגנה של בורוסיה דורטמונד, לא הסתיר את ההתרגשות. "ניצחנו בפעם הראשונה את גרמניה ואנחנו יותר ממאושרים. אפשר לראות כמה זה היה חשוב לאוהדים שלנו. היה לנו קצת מזל, אבל הצלחנו לנצל את המצבים שלנו וזה עשה את ההבדל".