"רוסיה לא יכולה לממן את שכרו של קאפלו"

המאמן מקבל כ-11 מיליון דולרים בשנה, וההתאחדות הרוסית לא יכולה לעמוד בזה. פוליטיקאי בכיר: "אנחנו מחפשים מקורות מימון נוספים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.11.14 - 17:06
ישאר ברוסיה? קאפלו (gettyimages)
ישאר ברוסיה? קאפלו (gettyimages)
תחילת כתבה

בעוד 4 שנים רוסיה תארח את המונדיאל, ומי שאמור להוביל את הנבחרת המקומית בטורניר הביתי הוא פאביו קאפלו, אך היום (רביעי) השלטונות הרוסים מדווחים כי הם לא יכולים לעמוד בדרישות השכר שלו. כזכור, המאמן האיטלקי הוא מאמן הנבחרות שמרוויח את המשכורת הגבוהה ביותר והיא נאמדת ב-11 מיליון דורלים בשנה.

"אין לנו כסף לממן את המשכורת של קאפלו", כך צוטט היום סרגיי סטפאשין, יו"ר לשכת החשבון של הפדרציה הרוסית. סטפאשין, שבעברו כיהן גם כראש הממשלה הרוסית, הוסיף: "כשחתמו על החוזה היו צריכים לחשוב איך הולכים לממן את זה, לצערי היום אנחנו מחפשים מקורות מימון חדשים".

קאפלו האירך את החוזה שלו בחודש ינואר האחרון עד ל-2018, אז כאמור יערך המונדיאל ברוסיה. מאז שחתם על החוזה הביצועים של הנבחרת של קאפלו לא מרשימים, בברזיל הרוסים רשמו פעמיים 1:1 ( מול אלג'יריה ודרום קוריאה) והפסידו 1:0 לבלגיה.

את מוקדמות אליפות אירופה פתחה נבחרת רוסיה ברגל ימין כשניצחה 0:4 את ליכטנשטיין בבית אך מאז רשמה הנבחרת פעמיים תיקו 1:1, מול שבדיה בחוץ ומול מולדובה בבית. ביום שבת יפגוש קאפלו את מוליכת בית 7, אוסטריה במשחק שצפוי להיות לא פשוט בכלל.

למרות הציטוט של הבכיר הרוסי, שפורסם בסוכנות הידיעות "אינטרפקס", עדיין לא ברור מה יהיה עתידו של קאפלו שנמצא כאמור תחת חוזה. אך אם להסתמך על חלק מהדברים שנאמרו יכול להיות שיחול שינוי בחוזה שלו. "כיו"ר הועדה, אני מאמין שיש לשלם בעבור תוצאות", הוסיף סטפאשין: "ככה נוכל להשתמש בכספים שלנו בצורה יעילה יותר".