"הישגיו של רוני הורגים אותי, אבל מגיעים לו"

סטיבן ג'רארד פירגן ליריב המר רגע לפני הופעתו ה-100 של החלוץ במדי אנגליה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.11.14 - 22:35
תחילת כתבה

ביום שבת יציין וויין רוני 100 הופעות בנבחרת אנגליה. החלוץ גם משמש כקפטן הלאומי ובמשחק הקודם, 0:1 על אסטוניה, הגיע למקום הרביעי בטבלת כובשי הנבחרת בכל הזמנים עם 43 שערים, שישה מאחורי בובי צ'רלטון.

הישגים קבוצתיים לאנגליה אין ממש, אבל במנצ'סטר יונייטד הסיפור הוא אחר לגמרי עם 5 אליפויות וזכייה בליגת האלופות. הרזומה של רוני לא רע בכלל, כל כך לא רע, עד שהוא קבל פירגון ממי שבדרך כלל הוא אחד היריבים הכי מרים שלו, סטיבן ג'רארד. "הורג אותי לומר זאת, אבל לשחקן ברמה שלו מגיע כל הישג שהוא רשם עם יונייטד".

בניגוד ליונייטד של החלוץ, ג'רארד זכה רק בליגת האלופות עם ליברפול ולא זכה להניף את אליפות אנגליה בקריירה הארוכה שלו. בנוסף, רוני למעשה החליף אותו בתפקיד הקפטן אצל רוי הודג'סון. למרות התסכול, נראה שהקשר של המייטי רדס מרוצה מהבחירה: "וויין לקח את היכולת בקבוצה שלו גם לנבחרת. תמיד הוא סיפק הופעות טובות ושמר על יציבות, גם בכמות השערים. ככל שהשנים יחלפו, כל אחד שיסתכל על כמות של הופעות ושערים, השם שלו תמיד יעלה ואני חושב שהוא ראוי לכך".

 בסוף המונדיאל בברזיל, ג'רארד פרש מהמדים הלאומיים במטרה להתמקד בליברפול. הוא שיחק בשלושת אריות, 14 שנים בהן ערך 114 הופעות וכבש 21 שערים. בלעדיו, אנגליה תארח בסוף השבוע בוומבלי את סלובניה ותנסה לשמור על המאזן המושלם שלה במוקדמות יורו 2016 אחרי ניצחונות על שווייץ, סן מרינו ואסטוניה. הסלובנים יגיעו למשחק מהמקום השני בבית עם 6 נקודות.