דה חאה סובל מנקע באצבע, ייעדר 4 שבועות

דה חאה סובל מנקע באצבע, ייעדר 4 שבועות. המאמן יתן צ'אנס לצעירים: "הגיע הזמן שנתחדש אחרי 7 שנים". רוני יחגוג 100 הופעות בנבחרת אנגליה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.11.14 - 12:54
תחילת כתבה

המחזור ה-4 במוקדמות יורו 2016 ימשיך היום (שבת) עם ציון דרך חשוב מאוד לוויין רוני ונבחרת אנגליה. הקפטן ישלים 100 הופעות במדים הלאומיים. ספרד לעומת זאת סובלת ממכת פציעות כאשר דויד דה חאה הצטרף לרשימה ארוכה של שחקנים שיחמיצו את בלארוס. זמן עבור הדור הצעיר של ה'לה רוחה'.

ג'רארד: "הישגיו של רוני הורגים אותי, אבל מגיעים לו"

בית 3
ספרד - בלארוס
רק זה היה חסר לדל בוסקה וללואיס ואן חאל: דויד דה חאה נפצע במהלך האימון אמש וסובל מנקע באחת מאצבעות ידו. כתוצאה מכך הוא יחמיץ את בלארוס ויעדר על פי הדיווחים, כ-4 שבועות מהמגרשים - לידיעת אוהדי יונייטד. "דה חאה נפגע באצבע בכף יד ימין ולא היה יכול להמשיך את האימונים. בשלב זה הוא נשאר עם סגל הנבחרת כדי לראות אם המצב משתפר", נמסר בהודעה רשמית של הנבחרת.

בכך הוא מצטרף לאנדרס אינייסטה, דויד סילבה, ססק פברגאס, דייגו קוסטה ודני קרבחאל הפצועים שיחסרו אצל דל בוסקה, וזה גורם למאמן להגיע למצב שהוא מדבר על חילוף משמרות בנבחרת. "כשיש לך צורך בחילופים, עליך לעשות זאת", הסביר המאמן. "נעשה משהו כמו ב-2008, שהגיעו שחקנים חדשים לנבחרת ולקחו אותה לגבהים חדשים. אנחנו צריכים לחדש את הסגל שרץ רובו ככולו כבר 7 שנים".

נוליטו, איסקו, אלבארו מוראטה, ברונו סוריאנו וחוסה קאייחון עשויים לקבל הזדמנות מחר. "המשחק עם בלארוס הוא מבחן חשוב", אמר דל בוסקה. "אלה שלוש נקודות שיכולות מאוד לעזור לנו עם ההעפלה". ספרד במקום השני בבית עם 6 נקודות, 3 מאחורי סלובקיה.

אגב, המפגש בין שתי הנבחרות יערך בהוואלבה, עיר הנמל שדרכה נכנס הכדורגל לספרד וזה בזכות ספינות אנגליות שעגנו בה.

משחקים נוספים בבית: מקדוניה - סלובקיה, לוקסמבורג - אוקראינה

בית 5
אנגליה - סלובניה
העניין העיקרי סביב המשחק הוא כמובן וויין רוני, שיערוך את ההופעה ה-100 שלו במדים הלאומיים. בממלכה כמו בממלכה, כבר רצים קדימה וחוזים שקפטן הנבחרת ישבור בעתיד את שיא 125 ההופעות של פיטר שילטון.

שלושת האריות מגיעים למשחק עם מאזן מושלם של 3 ניצחונות, 8 שערי זכות וכשעדיין לא ספגו. ניצחון על השניה בבית כמובן שיעמיק את האחיזה של האנגלים בראשות הבית. מי שעשוי לערוך בכורה בנבחרת הוא סעידו ברהינו. החלוץ של ווסט ברומיץ' בכושר נהדר ופתח את העונה עם 7 שערים ב-11 מחזורים.

משחקים נוספים בבית: סן מרינו - אסטוניה, שווייץ - ליטא

בית 7
אוסטריה - רוסיה
קרב ישיר על המקום הראשון בין שתי המוליכות של הבית. אוסטריה כמובן תחסר את השחקן הכי חשוב שלה, דויד אלאבה, שנפצע ויעדר שלושה חודשים, אך גם אצל הרוסים המצב לא בשיא. השבוע התבטא בכיר במשרד האוצר במדינה שהודיע ששכרו הגבוה של פאביו קאפלו (11 מיליון דולר) מהווה בעיה עבור הנבחרת. מי תצליח להתגבר על הקשיים?

משחקים נוספים בבית: מונטנגרו - שבדיה, מולדובה - ליכטנשטיין