"מצטערים על קפריסין"; "חוששים בעיקר מזהבי"

הבלגים מנחמים, אבל לא יעשו הנחה. וילמוטס: כל משחק חשוב, גם האחרון. כל שחקן ירצה להוכיח את עצמו"

מאיה רונן, שליחת ערוץ הספורט לבלגיה  12.10.15 - 16:06
תחילת כתבה

בלגיה כבר העפילה ליורו. היא באמת לא צריכה לנצח מחר (שלישי) את ישראל במשחק הנעילה של קמפיין מוקדמות, אבל על חגיגות העליה הרשמיות מול הקהל הביתי היא לא מוכנה לוותר. השחקנים של מארק וילמוטס יעלו על הדשא בבריסל כדי לסיים עם לא פחות משלוש נקודות, כשהם יודעים שהיריבה בכחול-לבן חייבת לחזור הביתה עם ניצחון סנסציוני כדי להתברג בשלב הפלייאוף.

"הופתעתי שישראל הפסידה לקפריסין, לא ראיתי איך זה קרה, אני מצטער בשבילכם אבל אני מקווה שלא תנצחו מחר. לישראל יש קבוצה טובה, וראינו את זה במחצית השניה מולנו", אמר בלם נבחרת בלגיה ניקולאס לומברטס.

כשנשאל אם הוא מכיר שחקנים ישראלים, לומברטס התקשה קצת יותר עם התשובה. "רמי גרשון", נזכר אחרי זמן מה אבל נתקע שם. מאמנו וילמוטס התייצב לעזרתו והעביר לו פתק עם שני שמות: ורמוט וזהבי. "טוב, גם הם לא מכירים את השם שלי", סגר לומברטס בחיוך את הרגע המביך משהו שלו במסיבת העיתונאים.

"בשבילי דין המשחק האחרון כדין הראשון", אמר קואץ' וילמוטס, "אנחנו רוצים לצבור עוד שלוש נקודות. הסגל שלנו רחב וכל שחקן רוצה להוכיח את עצמו". ערן זהבי, זה שהופיע כאמור בפתק שהעביר המאמן הבלגי, הוא גם השחקן שמקבל אצלו הכי הרבה פוקוס. "הוא הכי מפחיד כי הוא זז הרבה, יש לו טכניקה טובה ויכולת טובה מול השער".

השאלות לעבר וילמוטס התרכזו לא מעט בסוגיית קומפאני, בלם מנצ'סטר סיטי. מאמנו באנגליה, מנואל פלגריני, כבר ביקש שלא לשתפו לאור מכת הפציעות שספגו הסיטיזנס במשחקי הנבחרות האחרונים (אגוארו, קולארוב וסילבה).  "קומפאני איתנו 10 ימים, עבדנו איתו, והוא כשיר", התייחס וילמוטס לשאלת שיתופו של קומפאני, "אם הוא ירגיש טוב אז הוא ישחק. אין שום עניין עם סיטי".

הרכב משוער: סימון מיניולה; טובי אלדרוורלד, וינסנט קומאפני, ניקולס לומבארטס, יאן ורטונגן; ראג'ה נאיינגולן (אקסל ויטסל), מרואן פלאיני, דריס מרטנס, קווין דה בריינה, אדן הזאר; רומלו לוקאקו.