אולי הפעם: הנבחרות שלא פגשנו במוקדמות

לקראת הגרלת המונדיאל: ישראל תוכל לקבל יריבות "חדשות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.12.20 - 10:20
תחילת כתבה

(צילום תמונה ראשית: GETTY)

נבחרת ישראל תשמע מה יעלה בגורלו הערב (שני) עם הגרלת מוקדמות גביע העולם 2022. הכחולים-לבנים ישובצו בקבוצת האיכות הרביעית ויקוו כמובן לשיבוץ נוח, עד כמה שניתן, בשלב מוקדם קשה ביותר, שיעניק רק למקום הראשון את הכרטיס לגביע העולם ואילו הסגניות יעפילו למשחקי הפלייאוף.

מבין קבוצת הדרג הראשון: ישראל כבר פגשה אריות כמו צרפת (אותה אפילו ניצחה ב-1993), אנגליה, ספרד, איטליה, פורטוגל, קרואטיה ודנמרק. אבל שתי נבחרות ענקיות עדיין לא פגשנו מאז החזרה לאירופה בתחילת שנות התשעים: מדובר בגרמניה של יוגי לב והולנד של פרנק דה בור.

הגרמנים, אלופי העולם היחידים מאירופה שלא פגשנו במשחק רשמי, שיחקו מול ישראל במסגרת ידידות 4 פעמים ובכל משחק ניצחו, כולל 1:7 מפורסם על ריצ'רד נילסן בקייזרסלאוטרן. עידן טל כבש את השער היחיד לישראל במפגשים המדוברים.

ההולנדים ניצחו גם הם 4 פעמים את ישראל מתוך 4 מפגשים, כולם כאמור היו משחקי ידידות. בפעם האחרונה שישראל פגשה את הולנד, השנה היתה 1989. ריינוס מיכלס הוליך אז את אלופת אירופה ל-0:2 על ישראל משערים של יאן וואטרס, ג'ון ואן לואן.

בדרגים 2 ו-3 יש נבחרות חזקות אחרות שטרם פגשו את ישראל: טורקיה, סרביה, אוקראינה, נורבגיה, הונגריה ואיסלנד. מדובר בנבחרות שעלו לאחרונה לטורנירים גדולים ונחשבות על הנייר חזקות מהנבחרת של ווילי רוטנשטיינר. בדרגים 5 ו-6: ישראל עדיין לא פגשה את ארמניה, קוסובו, קזחסטן וגיברלטר.