"שוד!": צפו ברונאלדו זועם אחרי שהשער לא אושר

"בלי בושה": ביקורת חריפה בפורטוגל לאחר ששער בתוספת הזמן של הכוכב נגד סרביה נפסל והכדור עבר את הקו, אך צוות השיפוט התעלם וגרם ל-CR7 לזרוק את סרט הקפטן. סנטוס: "השופט התנצל בסיום". החלוץ על התקרית: "קשה כשעושים עוול למדינה שלך"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.03.21 - 08:00
תחילת כתבה

בווידאו: רונאלדו זורק את סרט הקפטן במחאה

השימוש במערכת ה-VAR בשנים האחרונות בכדורגל העולמי העלה כל כך הרבה דיונים קשים וביקורות נוקבות, אך תראו מה קורה כשפעם אחת המערכת לא נמצאת ונוצר מצב של שערוריית שיפוט גדולה (לכאורה). נבחרת פורטוגל טענה אמש (שבת) לקיפוח בלתי רגיל לאחר ששער של כריסטיאנו רונאלדו לא אושר. הכדור לטענתם עבר את הקו ממש לפני שהורחק בתוספת הזמן של המשחק מול סרביה (2:2 בסיום), אבל השופט דני מקלה התעלם.

מיד לאחר ההחלטה התמוהה של השופט, CR7 וחבריו מחו והכוכב הענק אף החל להתקדם לכיוון היציאה בזעם ובדרך למנהרה זרק את סרט הקפטן על הדשא. כל זה קרה כמה שניות לפני שהשופט בכלל שרק לסיום.

בתקשורת הפורטוגלית כמובן ביקרו בחריפות את האירוע. "שוד!" זעק השער ב"רקורד". ב"א בולה" קראה הכותרת: "בלי בושה" וב"או ז'וגו" התייחסו בעיקר למי שבלט בהעדרו: "VAR מתוק, VAR".

במסיבת העיתונאים שאחרי ההתמודדות, מאמן פורטוגל פרננדו סנטוס סיפר כי מקלה דיבר איתו לאחר שצפה באירועים פעם נוספת, והתנצל על הטעות: "הוא קרא לי, באתי והוא התנצל בפניי, זו כבר הפעם השנייה במוקדמות שאני מקבל התנצלות אחרי המשחק. הוא אמר לי שאין את טכנולוגיית קו השער וחשוב שתהיה".

אגב, בשולי הדברים, סנטוס רשם הישג אישי כשניהל את משחקו ה-1,000 בקריירה.

רונאלדו עצמו הסביר ברשתות החברתיות את תקרית זריקת סרט הקפטן: "זו גאווה וזכות להיות קפטן נבחרת פורטוגל. תמיד אתן הכל עבור המדינה שלי וזה לא ישתנה. אבל יש רגעים שקשה להתמודד איתם, במיוחד כשאתה חושב שעשו עוול למדינה שלך. בואו נרים את הראש לקראת האתגר הבא".