"הוא חייב לתת דוגמא": ביקורת על רונאלדו

כוכב פורטוגל ספג על זריקת הסרט: "התנהגות לא מקובלת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.03.21 - 19:50
תחילת כתבה

הסיפור הזה לא יירגע בזמן הקרוב. הרעש התקשורתי בפורטוגל עדיין ממשיך (ועוד ימשיך) בעקבות האירועים של אתמול (שבת), כששער ניצחון מאוחר של כריסטיאנו רונאלדו לא אושר ב-2:2 מול סרביה, מה שגרם לכוכב לזעום ולרדת למנהרה לפני השריקה האחרונה תוך שהוא זרק את סרט הקפטן על הדשא.

עד כה מרבית התגובות בכלי התקשורת השונים היו בנוגע לשערוריית השיפוט ולעובדה שמערכת ה-VAR חסרה, והיו מעטים שהתייחסו עם עמדה מסוימת לגבי זריקת הסרט של CR7. אולם, באיזהשהו שלב היה צפוי שנראה ביקורות כלפיו, והיום בערב עלה ראיון בו נשמעו דברים קשים לכיוונו של הכוכב.

"זה היה שער ברור, אבל רונאלדו לא יכול לזרוק את סרט הקפטן על האדמה", אמר פרננדו מיירה, כוכב נבחרת פורטוגל בעבר שרשם 54 הופעות. "התגובה של כריסטיאנו היא טבעית, אבל בלתי מתקבלת על הדעת עבור שחקן שהוא הקפטן של הנבחרת. אסור לך לזרוק את הסרט וללכת לחדר ההלבשה כשהמשחק עדיין מתקיים. זה לא מקובל בשביל שחקן עם חשיבות כמו שלו".

עוד הוסיף מיירה: "אני מבין את התסכול שלו ומסכים איתו כי היה צריך להיות שער, אבל מי שצריכים לקבל את ההחלטות הם השופטים, וכשאין VAR זה הרבה יותר קשה. הוא צריך לספק דוגמא, אתמול הוא הראה משהו שאסור שילמדו ממנו".

לאחר המשחק התראיין המאמן של פורטוגל, פרננדו סנטוס, על אותה הסוגייה ואמר: "אני לא יודע בדיוק מה קרה, אמרו לי שהוא הגיב בצורה לא טובה. זה תסכול טבעי כי הוא כבש את שער הניצחון וזה לא נחשב. אין לי עוד מה להוסיף על זה. השופט התנצל ואמר שהוא התבייש בזה".

מי שעוד הביעה תמיכה ברונאלדו היא אחותו, קטיה אביירו, שכתבה בעמוד האינסטגרם שלה: "לזה קוראים אהבה למדינה שלך, למדים שאתה לובש".