"לתת לקטאר לארח את המונדיאל זו טעות"

קרוס במתקפה על מארחת הטורניר ב-2022: "נותנים להם פרס"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.03.21 - 18:48
תחילת כתבה

בצל פתיחת שלב מוקדמות מונדיאל 2022 שיתקיים בקטאר, נבחרות שונות החלו להשמיע את דעתן בנוגע לקיום טורניר הכדורגל הגדול בעולם במדינת המפרץ. אחרי שבלגיה, הולנד ונורבגיה עלו למשחקיהן עם חולצות המוחות נגד ניצול העובדים של הטורניר, הצטרף היום (רביעי) קשר נבחרת גרמניה, טוני קרוס לקולות המתנגדים לקיום המשחקים במדינה מהמזרח התיכון.

"צריך לקרוא לילד בשמו כשזה נוגע לתנאי העבודה. מדובר באנשים רבים מקטאר, אבל גם מהגרים, שנאלצים לעבוד ללא הפסקה ולעיתים ב-50 מעלות חום", אמר הקשר שנבחרתו תפגוש הערב את צפון מקדוניה (21:45, 5GOLD) והוסיף, "במקביל, הם סובלים מתת תזונה, חוסר עצום במיי שתיה, ובמיוחד בחום הזה. כתוצאה מכך, הביטחון בעבודתם לא מובטח כלל, אין טיפול רפואי ולפעמים ננקטת אליפות כלפיהם".

קרוס לא הפסיק כאן והמשיך לתקוף את הקטארים באופן ישיר. "כל העניינים האלו לא מקובלים כלל. לא יכולות להיות דעות מנוגדות בעניין שכזה". עם זאת, שחקנה של ריאל מדריד מבין כי הקריאה להחרמת הטורניר ככל הנראה לא תעזור לעובדים המהגרים. "מה הטעם בלהחרים טורניר שכזה? זה באמת מסוג המקרים שהתנאים ישתפרו משמעותית? אני לא חושב", אמר הקשר, "לדעתי, לתת לקטארים פרס בדמות הטורניר הזה זו טעות. אבל עברו 10 שנים מאז ההחלטה".