אושר: האנזי פליק המועמד המוביל לנבחרת גרמניה

דובר ההתאחדות הודה כי יחל מו"מ עם המאמן היוצא של באיירן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.04.21 - 18:52
תחילת כתבה

שעות בודדות אחרי ההודעה של באיירן מינכן בדבר החתמתו של יוליאן נגלסמן למאמן הקבוצה החל מהעונה הבאה, הגיעו חדשות גם לגבי המאמן היוצא. דובר ההתאחדות הגרמנית אישר הערב (שלישי) כי האנזי פליק הוא המועמד המוביל לרשת את תפקידו של יואכים לב כמאמן הנבחרת, אחרי משחקי יורו 2021.

האישור הזה כמובן לא בא משום מקום. פליק הוזכר מועמד בכיר לשמש מאמן נבחרת גרמניה בתקופה האחרונה, וכעת רק הגיעה החותמת הרשמית. "ידוע היטב כי פליק זוכה להערכה רבה מההתאחדות הגרמנית. אנחנו יכולים לאשר כי כעת נקיים איתו ועם ראשי באיירן מינכן שיחות", כך נמסר בהודעה.

פליק, כאמור, אמור להחליף בתפקיד היוקרתי את יואכים לב, האיש שמשמש כמאמן הנבחרת הגרמנית מאז יולי 2006 (אחרי המונדיאל הביתי, שם הדריך יורגן קלינסמן). במרוצת השנים הוליך יוגי לב את גרמניה לזכיה בגביע העולם ב-2014, לסגנות אליפות אירופה ב-2008 ולזכיה בגביע הקונפדרציות ב-2017.

האנזי פליק, 56, יסיים בקיץ קדנציה לא ארוכה, אבל מוצלחת מאוד בבאיירן מינכן. הוא מונה בתור מאמן זמני בנובמבר 2019 במקומו של ניקו קובאץ' ומהר מאוד הפך את הקבוצה לכוח הכי מאיים באירופה. את עונת 2019/20 סיימו הבווארים עם טרבל - אליפות, גביע וזכיה בגביע ליגת האלופות.