הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גרינפלד נפצע, פוקסמן הוקפץ לשפוט את הולאנד מול לטביה

השופט ייעדר כחודש. רינשרייבר גרף מחמאות על ניהול המשחק בין רוסיה לקרואטיה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.09.21 - 07:14

השופט הבכיר של ישראל, אוראל גרינפלד, ייעדר מהמגרשים כחודש. גרינפלד סובל מקרע בשריר ויחמיץ משחקים באירופה וכמובן בליגה המקומית. מי שהוקפץ במקומו לנהל את המשחק מחר (שבת) בין לטביה לנורבגיה הוא דוד פוקסמן, כשגרינפלד ישמש כשופט וידאו. שלשום ניצחה מלטה את גיברלטר 1:3 ונורבגיה של ארלינג הולאנד סיימה בתיקו 1:1 בבית עם הולנד. יגאל פריד קיבל גם הוא שיבוץ למשחק במסגרת מוקדמות המונדיאל ביום שלישי הקרוב, אך טרם ידוע מי נגד מי.

בעוד בליגה השופטים מייצרים כותרות ורעשים, בחו"ל הדברים נראים אחרת. הבינלאומי רועי רינשרייבר זכה למחמאות וקיבל ציון גבוה מראשי איגוד השופטים באופ"א על ניהול המשחק שלשום בין רוסיה לקרואטיה. לא מן הנמנע שיקבל לנהל משחקים בשלבים הקרובים של ליגת האלופות, או משחקים נוספים בין נבחרות בכירות שבדרך כלל באופ"א נותנים לנהל לשופטים בדרג גבוה ממנו לנהל.

בתוך כך, יו"ר הוועדה המקצועית לירן וקסברגר ממשיך לחקור את הדלפת קלטת השמע ממערכת השמע בין אלי חכמון ללירן ליאני לרשתות החברתיות. נכון לעכשיו, אף אחד מהשופטים כולל אורן בורנשטיין ששימש כעוזרו של חכמון בניידת הוואר לא הוזמן לשיחה. באיגוד מחכים שמי שהעביר, אם בשוגג או במכוון את הקטע המדובר יודה ואם לא ייתכן ויוזמנו המעורבים לבדיקת פוליגרף. "לא יכול להיות שעברו כמה ימים ועד עכשיו לא הזמינו את המעורבים לשיחה", העביר ביקורת אחד מהשופטים.