הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מונדיאל כל שנתיים? אופ"א מתנגדת נחרצות

צ'פרין: "עולם הכדורגל מחזיק בחששות רבים בקשר לרעיון זה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.09.21 - 18:40
תחילת כתבה

כבר תקופה שנשמעים קולות מפיפ"א שקוראים לחולל מהפכה בלוח השנה של הכדורגל העולמי ולקיים את המונדיאל אחת לשנתיים, במקום אחת לארבע שנים. הפעם מי שהתייחס לנושא הוא נשיא אופ"א, אלכס צ'פרין, שבתגובה חריפה יחסית התנגד בצורה נחרצת לתכניות של פיפ"א לעתיד הכדורגל.

"אופ"א וההתאחדוית העולמיות מחזיקות בחששות גדולים בקשר לתכנית הזו של פיפ"א", אמר צ'פרין. "בהתחשב בהשפעה העצומה שהמהלך יביא איתו על כל עולם הכדורגל, זו היתה הפתעה אדירה שפיפ"א דחפה את ההצעה הזו בקמפיין פומבי בזמן שהסוגיות האלה מעולם לא הוצגו מול ההתאחדויות עצמן, כמו גם מול הליגות, המועדונים, השחקנים, המאמנים וכל קהילת הכדורגל. זה הכרחי להדגיש את החששות המשותפים של כל עולם הכדורגל ביחס לאפקט שמונדיאל כל שנתיים יביא איתו על המשחקים הבינלאומיים ולוח השנה של עונת הכדורגל".

כזכור, בעבר ארסן ונגר, מי שמשמש כיום כראש מחלקת הפיתוח של פיפ"א תמך ברעיון בצורה ישירה בראיון שערך ובו אמר: "אם תסתכלו על הקבוצות שזוכות במונדיאל, תראו שהגיל הממוצע של השחקנים הוא 28. בפעם הבאה שיתקיים הטורניר הם כבר יהיו בני 32 ואין להם הרבה הזדמנויות לזכות בו. לכן אני מאמין שיש לקיים את המונדיאל והיורו פעם בשנתיים. יש לבעוט את כל שאר הטורנירים הבינלאומיים החוצה ולקיים רק משחקים בעלי משמעות".

בכל אופן, נראה שהחזון של הצרפתי רחוק מלהתגשם, שכן על מנת שהמהלך אכן יצא לפועל יהיה צורך בשיתוף פעולה של כלל הגורמים, ועם צ'פרין ואופ"א בעמדתם הנוכחית, קשה לראות דבר כזה יוצא לפועל.