הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לצד אגדות הולנד: הנתון המטורף של ממפיס

החלוץ בדרך להפוך לגדול הכובשים. וגם: הפציעה של ואן דייק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.09.21 - 07:24
תחילת כתבה

המנייה של ממפיס דפאיי ממשיכה לזנק. הערב (שלישי), ממפיס חגג שלושער ראשון במדים הלאומיים ב-1:6 הגדול של הולנד על טורקיה, ובכך שיפר את המספרים המטורפים שלו. בשקט בשקט, כשהוא בן 27 בלבד, חלוצה של ברצלונה מתקרב לגדולים ביותר שלבשו את המדים הכתומים.

עם השלושער נגד הטורקים ממפיס העלה את מאזנו בנבחרת ל-33 שערים, ואלו הם השחקנים שהבקיעו את אותו מספר שערים כמוהו או יותר: יוהאן קרויף (33), אבה לנסטרה (33), רוד ואן ניסטלרוי (35), פאס וילקס (35), אריין רובן (37), דניס ברגקאמפ (37), פטריק קלייברט (40), קלאס יאן הונטלאר (42) ורובין ואן פרסי (50). במשפט - ממפיס בדרך הבטוחה להפוך לגדול הכובשים של הולנד בכל הזמנים.

בסה"כ ב-2021, ממפיס כבר עומד על 28 שערים ו-14 בישולים ב-38 משחקים, ביניהם 12 גולים בנבחרת הולנד. בכל ההיסטוריה של האורנג', רק שחקן אחד כבש 12 שערים בשנה קלנדרית אחת וזהו קלייברט ב-2000. בסיום הוא התראיין לתקשורת המקומית ואמר: "אני מצפה מעצמי ליותר. אנשים חושבים שאני כל הזמן שמח ממי שאני, אבל אני יכול להיות יותר טוב. זה היה ערב נהדר".

דווקא אחרי השער השני של דוניל מאלן, אוהדי הולנד (וליברפול) החסירו נשימה כשווירג'יל ואן דייק נכנס לתיקול ונאנק מכאבים לאחר שנפגע בקרסול. בתום רגעי החרדה אחרי שהגיעה שריקת הסיום, ואן דייק התראיין לתקשורת המקומית והרגיע: "למזלי אני בסדר, הפגיעה הזאת מאחוריי. אולי בגלל שאני כל כך גדול, חושבים שאני נופל ללא סיבה. לוקח לי זמן להתאושש". הבלם יחזור לאנגליה, לקראת משחקו בראשון במדי ליברפול אצל לידס.