הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אין מקום לנוח: מלכוד המונדיאל בקטאר

דיווח: משחקי הליגות המקומיות ייעצרו שבוע לפני המשחקים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.10.21 - 20:38

תגיות: מונדיאל 2022

לא מעט בעיות התעוררו סביב המונדיאל, שייפתח בשנה הבאה בקטאר: מהסוגיות המוסריות, דרך הקטיעה של עונות המשחקים באיבן - בשל העובדה שיתרחש בחודש נובמבר. כעת, מסתבר, נוספת גם בעיה חדשה: בעיה של לוח זמנים.

הל'אקיפ מפרסם היום (שלישי) כי על פי מסמכי אופ"א, שחקני הנבחרות ישוחררו מהמועדונים רק ב-14 בנובמבר, שבוע בלבד לפני משחק הפתיחה של המונדיאל ב-21 לחודש. המשחק האחרון של הליגות המקומיות עד הפגרה, ייערך בסוף השבוע שלפני פתיחת משחקי הגביע העולמי. גם הפגרה שלאחר סיום המונדיאל צפויה להיות קצרה, ולארוך שבוע בלבד: משחק הגמר ייערך ב-18 בדצמבר, הליגות אמורות לחזור ב-25 לחודש.

המשמעות היא שלשחקנים כמעט ולא תהיה מנוחה בין הגביע העולמי לבין הליגות המקומיות, לפני ואחרי, מה שעלול לעורר מצב של פציעות בשל השינוי בתנאים. הדברים אמורים במיוחד לשחקנים שאמורים להשתתף בשלבים המאוחרים יותר של המפעל.

כזכור, משחקי המונדיאל הועברו לחודש נובמבר בשל בעיית האקלים, וחוסר היכולת לקיים משחקי כדורגל בקיץ, כאשר הטמפרטורות במדינה המדברית עלולות לטפס ל-50 מעלות צלזיוס. בכל מקרה, הכדורגל העולמי יצטרך להיכנס למציאות חדשה - עם המונדיאל, שייפתח בעוד קצת יותר משנה.

לצד הפלונטר של לוח המשחקים, ישנן גם חדשות טובות שיצאו היום בהקשר למונדיאל 2022. ארסן ונגר, שכיום משמש בראש פיתוח מערך הכדרוגל העולמי, שיתף כי טכנולוגיית חדשנית של זיהוי נבדל אוטומטי, צפויה להיות להיות מיושמת בטורניר. הפיתוח אמור לזהות מיקום של שחקן התקפה בזמן מסירה, ובכך לעזור לשופטים לקבל החלטות בסוגיות נבדל באופן מיידי.

ונגר הסביר מדוע הוא תומך נלהב של הטכנולוגיה: "אנחנו מבזבזים בממוצע 70 שניות על החלטות נבדל, ולפעמים זה יכול להיות קריטי כי שחקנים חוגגים שערים שבסופו של דבר נפסלים"