הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"יד אלוהים". השער של סקוטלנד היה צריך להפסל?

ה-VAR לא יכול היה לקבוע אם היתה נגיעה, והגול אושר. צפו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.10.21 - 10:21

סקוטלנד נחלצה בעור שיניה מתיקו מביך מול איי פארו בזכות שער ניצחון של לינדון דייקס בדקה ה-86 שהעניק לה ניצחון 0:1 וקירב אותה צעד נוסף אל עבר מקום בפלייאוף. איבוד נקודות מול נמושת הבית היה עוזר לישראל לצמק את הפער לשתי נקודות בלבד כשנותרו שני משחקים לסיום ומשאיר את המאבק על מקום בפלייאוף מוקדמות המונדיאל חי, במיוחד לנוכח העובדה שסטיב קלארק וחבורתו עוד יצטרכו לשחק מול דנמרק החזקה.

אלא שייתכן שהשער של דייקס לא היה צריך להיות מאושר מלכתחילה. בהילוך החוזר ניתן לראות שהחלוץ מושיט את ידו קדימה, אך אי אפשר לראות בבירור אם הכדור נוגע בה בדרך לרשת או לא. השופט הסלובני מאטיי יוג בדק את התמונות במערכת ה-VAR שוב ושוב, אך לא יכול היה לקבוע שהכדור נגע בידו של דייקס בוודאות ולכן אישר לבסוף את השער.

יש לציין כי החוקה קובעת כי כל נגיעת יד, מכוונת או לא, תביא לביטול שער שנכבש בעזרתה. זאת בניגוד לנגיעת יד ברחבה המובילה לבעיטת עונשין מ-11 מטרים ונתונה יותר לפרשנות. כלומר, אם הכדור נגע בידו של דייקס בכל צורה, השער היה צריך להיפסל. אבל עכשיו מדובר במים מתחת לגשר, וישראל תצטרך נס כדי לעקוף את סקוטלנד ולהעפיל לפלייאוף.

"הייתי בטוח שהשער יאושר, אבל אף פעם אי אפשר לדעת עם מערכת ה-VAR", ציין דייקס בסיום כשהוא לא מאשר או מכחיש שהיתה נגיעת יד בדרך לכיבוש, "אני יודע שזה פגע בכתף שלי, אבל זה היה מאוד מהיר, לא ידעתי אם הם יקבעו שזו היתה נגיעת יד או לא. ה-VAR היה טוב אליי לאחרונה, ולפעמים יש מזל שיש אותו".

יש אוהדים סקוטים שכבר השוו את השער של דייקס ל"יד האלוהים" של מראדונה. עכשיו זו "היד של דייקס":

האם היה צריך לאשר את השער של דייקס? ענו