הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אירופה מאוחדת: "מונדיאל כל שנתיים, סכנה לכדורגל"

ראשי התאחדויות הכדורגל באירופה בשיחה עם אינפנטינו: "רעיון קניבלי, יפגע בעתיד של המשחק". איומים על עזיבת פיפ"א

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.10.21 - 15:56
התנגדות חריפה באירופה (Getty)
התנגדות חריפה באירופה (Getty)
תחילת כתבה

הרעיון אותו מנסים לקדם ג'יגאני אינפנטינו וארסן ונגר לקיום מונדיאל כל שנתיים, ממשיך להעסיק ולפלג את ראשי הכדורגל העולמי ולעורר התנגדויות רבות, בעיקר בכל הנוגע למדינות שחברות באופ"א.

בשיחת ווידאו שהתקיימה היום בין 55 התאחדויות כדורגל באירופה עם אינפנטינו, נשיא פיפא, הביעו ראשי ההתאחדויות את הדאגות שלהם לגבי ההצעה החדשה. כל ראשי ההתאחדויות הביעו התנגדות למהלך וחשש גדול מכך שהוא אכן ייצא לפועל.

נשיא התאחדות הכדורגל הספרדית אמר: "דיברנו על הנושא עם שחקנים, מאמנים, מנהלים מקצועיים. כולם חושבים שזה מהלך מסוכן לכדורגל. אנחנו תומכים באופ"א וחושבים שהמודל חייב להמשיך להיות מונדיאל כל 4 שנים. אסור לתת לאף אחד לפגוע בעתיד של המשחק ואנחנו חייבים להיות מאוחדים".

נשיא ההתאחדות הפינית, שדיבר גם בשם שבדיה, נורבגיה, דנמרק ואיסלנד, היה אפילו יותר נחרץ: "נפגשנו בשבוע שעבר והסכמנו על עמדה אחידה נגד הרעיון. זה יהפוך לבלתי אפשרי עבורנו להמשיך במבנה הנוכחי של הכדורגל המקומי שלנו, וגם יהיו לכך השפעות גדולות על כדורגל הנשים. מדובר במהלך קניבלי שיפגע בשאר הטורנירים באירופה. אם המהלך הזה ימשיך, ההתאחדיות הנורדיות ישקלו לעזוב את פיפ"א".

על פי דיווחים נוספים, 12 התאחדויות לפחות מאיימות לעזוב את פיפ"א אם ימשיכו לנסות להוציא את המהלך לפועל. ג'יאני אינפנטינו הבטיח בשיחה: "אנחנו רוצים שכולם יהיו שותפים יחד איתנו לרעיון הזה. אנחנו מנסים להגיע להסכמות הדדיות על המטרה".