הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מכר את הנשמה": בקהאם יהפוך לשגריר קטאר

כדורגלן העבר יוביל את הגביע העולמי: "עשה טעות חמורה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.10.21 - 06:57
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

מי שהיה פעם גיבור האומה (אחרי שחטף לא מעט אש), חוזר לכותרות - בנסיבות הרבה פחות נוצצות. לפחות אם שואלים את המבקרים: אתמול (ראשון), בעיצומו של אחד מימי הכדורגל המטורפים שהיו אי פעם, פורסם בתקשורת הבריטית כי קטאר מצאה לעצמה "שגריר" חדש, לקראת משחקי הגביע העולמי שייפתחו שם בעוד שנה. והאיש הזה הוא לא אחר מאשר דייויד בקהאם.

כדורגלן מנצ'סטר יונייטד וריאל מדריד לשעבר חתם על חוזה ל-10 שנים עם המדינה, תמורת סכום של 150 מיליון ליש"ט, על מנת להפוך ל"שגריר" של המדינה - לפנים החיוביות שקטאר תציג כלפי המערב, לאור התדמית הקשה שסופגת המדינה בשל הפרת זכויות האדם השיטתית בתוכה, סביב המשחקים, וגם ללא קשר אליהם.

בקהאם ספג לא מעט ביקורות על המהלך, בעיקר מהמדינה שלו. המהלך הוגדר ככזה שמונע מ"תאוות בצע", ואף הגדילו לעשות מי שטענו כי בקהאם "מכר את נשמתו". פוליטיקאים ואנשי ציבור אף טענו כי "המונדיאל הזה צריך להיות מוחרם, ואם בקהאם תומך בו, אז צריך להחרים גם אותו לנצח".

מי שעדיין מצפים לתגובה הולמת מצידו של בקהאם, הם ארגוני זכויות האדם - וספציפית ארגון "אמנסטי", שקרא לבקהאם לגלות מעורבות, וללמוד יותר על הפרת זכויות האדם במדינה. פיטר טאצ'ל, פעיל זכויות ותיק, טען כי "בקהאם עשה טעות חמורה. אני מקווה שהוא יחשוב על כך שוב. זה לא מתיישב טוב עם תמיכתו הגלויה בזכויות נשים ולהט"בים".

בסביבתו של בקהאם מנסים להרגיע את הרוחות. דוברת של כדורגלן העבר טענה: "דייויד תמיד דיבר על הכדורגל כמי שיכול לקדם דברים חיוביים בכל כך הרבה רמות". מקור אחר אמר: "בקהאם מאמין שכדורגל יכול לגשר על פערים, והוא שם לב גם להתקדמות של קטאר בתחומים שעל הפרק". כמו כן, דווח כי בקהאם קיבל אישור כי האוהדים בקטאר יוכלו להרגיש בטוחים, כולל אוהדים מהקהילה הגאה.