הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ראש בראש: הסיום הדרמטי במוק' המונדיאל

קרואטיה חייבת לנצח את רוסיה, נקודה תספיק לפורטוגל וספרד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.11.21 - 18:06
תחילת כתבה

מוקדמות מונדיאל 2022 הגיעו לנקודת רתיחה. מעטות כבר הבטיחו את פסגת הבתים שלהן, אחרות איבדו סיכוי אבל רבות מאוד עוד נאבקות על אחד הכרטיס לטורניר היוקרתי או על המקום השני שמוביל למשחקי הפלייאוף. מחר (ראשון) הבתים יתחילו להינעל ואנחנו נזכה לראות את זהות הקבוצות שיעמדו בראש בסוף הדרך הדרמטית.

ספרד - שבדיה
המצב בבית 2 לא היה יכול להיות יותר דרמטי. כזכור, במחזור הקודם ספרד השיגה 0:1 קטן ובזכות המעידה של שבדיה נגד גיאורגיה, טיפסה למקום הראשון רגע לפני מפגש הראש בראש שיקבע הכל. למעשה, לחבורה של לואיס אנריקה יספיק תיקו בלבד על מנת להישאר במקום הראשון, כשהם מגיעים למשחק הזה עם 16 נקודות, לעומת 15 של היריבה הנורדית.

למרות העובדה שנקודה אחת תספיק, בספרד מתעקשים שהמטרה היא להשיג את הניצחון. "אסור לעשות תיקו", הידהדה הכותרת ב'אס', כשגם לואיס אנריקה מגיע בגישה דומה כשאמר: "אנחנו לא הולכים לעשות חישובים. נגיע למשחק נגד שבדיה ונעשה הכל כדי לנצח, נלחץ וניקח סיכונים. אנחנו ננסה להיות טובים יותר, לנצל הזדמנויות ולנצח".

פורטוגל - סרביה
האם כריסטיאנו רונאלדו ייאלץ לשרוד את משחקי הפלייאוף על מנת להשתתף במונדיאל? גם השאלה הזו תוכרע במשחקי מחר במוקדמות, כשהפנומן הפורטוגזי יפגוש עם נבחרת את סרביה, כשלשתיהן 17 נקודות בפסגת בית 1. כרגע, פורטוגל עדיין מחזיקה בפסגה בזכות הפרש שערים עדיף, מה שאומר שגם עבור הסלסאו נקודה אחת תספיק להשלמת המשימה.

במפגש הקודם בין השתיים, פורטוגל כבר הובילה בבטחה במחצית עם 0:2, אך שני שערים במהלך החצי השני קלקל את החגיגה. "רצינו לנצח 0:5, אבל זאת עדיין תוצאה טובה", אמר מאמן פורטוגל, פרננדו סנטוס לאחר התיקו המאופס נגד אירלנד. "סרביה יודעה שהיא צריכה לשחק באצטדיון שלנו כדי לנצח את המשחק".

קרואטיה - רוסיה
קרב ראש בראש נוסף שישפיע בצורה ישירה רשימת העולות למונדיאל. לפי מצב העניינים הנוכחי, הרוסים יכולים להיות רגועים יותר כשעם 22 נקודות לזכותם ו-5 ניצחונות רצופים מחזיקים ביתרון על היריבה, לה 20 נקודות מיד אחריהם.

מנגד, הקרואטים יכולים להתנחם שהמשחק ייערך על אדמתם אך גם יודעים שרק 3 הנקודות יעשו עבורם את העבודה, זאת לאחר שבמחזור הקודם חגגו עם 1:7 על מלטה. במשחק הקודם בין השתיים, זה נגמר ב-0:0, והפעם אפשר לקוות למשחק פתוח יותר כשלוקה מודריץ' וחבריו יודעים שהם יהיו חייבים למצוא את הרשת. אם להסתמך על הסטטיסטיקה הביתית שלהם, לקרואטיה יש סיבה טובה להיות אופטימית כשב-4 משחקי הבית הקודמים שלהם כבשו לפחות 2 שערים.

ארמניה - גרמניה
בבית 10 זהות העולה למונדיאל כבר הוכרעה, והיא תהיה הנבחרת של האנזי פליק, שבמשחק הקודם שלה פשוט התעללה בליכטינשטיין עם 0:9 מרשים. כעת, המאנשאפט, לרשותם 24 נקודות מתוך ה-27 האפשריות יפגשו את הנבחרת החלשה שלא מצאה ניצחון כבר 8 משחקים ברציפות, וככל הנראה לא תשבור את הבצורת גם הפעם, כשלרשותה 12 נקודות בלבד.

בכל אופן, המשחק הזה גם לא ישפיע על זהות הקבוצה שתסיים במקום השני, זאת בעקבות הפרש השערים המזעזע של ארמניה (מינוס 8). בכל אופן, אחת מבין צפון מקדוניה (15 נקודות, נגד איסלנד) ורומניה (14 נקודות, נגד ליכטינשטיין) תחגוג עם הכרטיס לפלייאוף.