הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"זרקנו את ההעפלה לפח, זה היה לנו בידיים"

מנצ'יני ביכה את ה-0:0 בצ' אירלנד. באיטליה ביקרו: "סיוט"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.11.21 - 09:22

דרמת סיום מוקדמות המונדיאל המשיכה גם אתמול (שני) כשאלופת אירופה, איטליה, כשלה לעשות את העבודה בצפון אירלנד עם 0:0 מאכזב ואיבדה את הכרטיס הישיר לקטאר. החבורה של רוברטו מנצ'יני סיימה במקום השני בבית 3, אחרי שוויץ שניצחה 0:4 את בולגריה ועלתה לגביע העולמי. כעת, הבחורים מארץ המגף יצטרכו לשחק בשלב הפלייאוף ולהילחם על מקומם בטורניר היוקרתי בתבל.

הבוקר, כותרות העיתונים באיטליה התקשו לקבל את רוע הגזירה שאלופת אירופה תצטרך להמשיך ולהילחם על מקומה במונדיאל, אך הותירו מקום לתקווה. "איזה סיוט (אבל זה לא נגמר)", נכתב בעמוד הראשי של ה"גאזטה דלו ספורט". ב"טוטוספורט" הביקורת היתה מעט נוקבת יותר: "אנחנו צריכים איטליה אחרת".

לאחר שריקת הסיום מאמן איטליה, רוברטו מנצ'יני קרא לכל השחקנים להגיע באופן מיידי לחדר ההלבשה, ואמר ללאונרדו בונוצ'י ודומינקו ברארדי לנטוש את הראיונות שלהם ולהגיע מיידית. מנצ'יני סיפר מה אמר לשחקנים בכינוס: "אמרתי לבחורים שאנחנו לא יכולים לעשות שום דבר עכשיו". בנוסף הפתיע וטען: "אנחנו נגיע למונדיאל ואולי גם נזכה בו. יש לי ביטחון מלא".

למרות מילות החיזוק שלו לשחקניו, מנצ'יני נשמע קצת אחרת כשדיבר עם התקשורת: "אני עדין מאמין שאנחנו קבוצה אדירה. זה רגע קשה, זרקנו לפח את ההעפלה הישירה למונדיאל, זה היה בידיים שלנו", אמר המאמן.

אם יש נקודה ממנה האיטלקים יכולים לשאוב מעט נחמה, היא העובדה כי אף נבחרת לא כבשה מול צפון אירלנד בבלפשט. מנצ'יני כצפוי, לא רואה בזאת כנקודה לחיוב, אך סימן את הנקודות בהן פספסה הנבחרת שלו את הכרטיס המובטח למונדיאל: "עשינו לעצמנו את החיים קשים, היינו צריכים להבטיח את ההעפלה כבר לפני שני משחקים".

מנצ'יני מתייחס כאמור לצמד החמצות הפנדלים של ז'ורז'יניו. קשרה של צ'לסי ונבחרת איטליה עמד פעמיים על הנקודה הלבנה, אחת בכל מפגש מול יריבתם הישירה למקום הראשון - שווייץ, כבשתיהן כשל בלכבוש את שער הניצחון שהיה עושה את ההבדל בין פלייאוף להעפלה.

"אני חושב שכולם מתמודדים עם הרבה פציעות בשלב הזה של העונה", אמר מנצ'יני בהקשר לעובדה שחסרו לו לא פחות מ-11 שחקני סגל כולל מרקו וראטי, ג'ורג'יו קיילני, צ'ירו אימובילה ולאונרדו ספינצולה, "למרות זאת, הניצחונות היו לנו בידיים מול שווייץ וצפון אירלנד. אני בכדורגל מספק זמן כדי להכחיש את זה שלפעמים הדברים פשוט לא עבדו. למרות זאת, אנחנו עדין יכולים להעפיל".