הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שווייץ חוגגת: "אנחנו קונים כרטיסים לקטאר!"

המדינה באופוריה אחרי העלייה הישירה למונדיאל: "קונצרט". שאקירי חגג: "שמחים וגאים בעצמנו. ההופעה ה-100? כבוד גדול עבורי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.11.21 - 00:51

נבחרת שווייץ הדהימה את אירופה, שוב. אחרי שהדיחו את צרפת מהיורו ונעצרו רק בפנדלים ברבע הגמר מול ספרד, היום (שני) הנבחרת הדהימה כאשר ניצחה 0:4 את בולגריה והורידה את איטליה לפלייאוף, ימים ספורים לאחר ה-1:1 בין הקבוצות. השווייצרים עלו למונדיאל בפעם החמישית ברציפות והנבחרת תנסה לעלות לראשונה מאז 1954 לשלב רבע הגמר.

כלי התקשורת השווייצרים חגגו עם המדינה. "RSI", הרדיו הגדול בשווייץ, אמר שהנבחרת והאוהדים "קונים כרטיסים לקטאר" בסיום "ערב מושלם בו הכל עבד כמו שצריך". "RTS", כלי תקשורת גדול אחר, התייחס גם הוא לכך ששווייץ הצטיינה במשחק שלה ונהנתה מזה שהתוצאה באיטליה עבדה לטובתה - האזורי לא היו תלויים בעצמם ונקלעו לפלייאוף אחרי 0:0 מאכזב מול צפון אירלנד. "לכל שווייצרי הייתה עין על בלפסט (בירת צפון אירלנד)", לפי ה-RTS. ה-"SRF" הגדיר את זה כ"קונצרט במוקדמות".

ג'רדאן שאקירי, שערך את הופעתו ה-100 במדי שווייץ ועלה למונדיאל הרביעי ברציפות, התייחס: "תמיד האמנו בעצמנו ועכשיו הגענו למטרה שלנו. כולנו שמחים וגאים בעצמנו, אני גאה בשחקנים על הדרך ועל ההישגים מהקמפיין. 100 הופעות עבור הנבחרת? זה חלום ומיוחד מאוד". שאקירי מרחק 18 הופעות מהיינץ הרמן, שיאן ההופעות בכל הזמנים.