הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זהו זה: הישורת האחרונה של מוקדמות המונדיאל

המחזור האחרון של מוקדמות המונדיאל יצא לדרך הערב (21:45, ישיר בערוץ הקיבוץ). הולנד תנסה לבלום את נורבגיה ללא הולאנד, טורקיה תנסה "לגנוב" את הכרטיס לקטאר. ומה עם אלופת העולם?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.11.21 - 14:30

מוקדמות מונדיאל 2022 - הישורת האחרונה בהחלט. הערב (21:45, ישיר בערוץ הקיבוץ), תיקבע סופית תמונת העולות הישירות מאירופה לגביע העולמי בקטאר, כשבדומה לימים האחרונים - הדרמות רק הולכות ונערמות.

בית ד': אלופת העולם על תקן ה"מפריעה"
צרפת אומנם כבר שריינה את הכרטיס שלה לקטאר, אך תהיה לה השפעה ישירה על תמונת העלייה לפלייאוף מבית ד' כשתפגוש את פינלנד שבמקום השני עם 11 נקודות. במקביל למפגש בין השתיים, אוקראינה השלישית (9 נקודות) תתארח אצל בוסניה, כשהיא תהיה חייבת לנצח ולקוות למעידה של הפינים מול אלופת העולם.

במצב של שוויון נקודות ושערים בין אוקראינה ופינלנד, מי שתסיים שנייה בבית תהיה אוקראינה מכיוון שהיא מחזיקה במאזן עדיף בין שתי הנבחרות (ניצחון 1:2 ותיקו 1:1).

בית ה': בלגיה, בייל והלהיט של היורו
בדומה לבית ד', גם בבית ה' ישנה ענקית אירופית שכבר הבטיחה את מקומה בקטאר. בלגיה, שכאמור נעולה בראש הבית ותשחק במונדיאל, תפגוש את וויילס וגארת' בייל.

החבורה של רוברטו מרטינס תפגוש את הנבחרת הבריטית שנמצאת במקום השני בטבלה (14 נקודות), כשבמקביל צ'כיה השלישית (11 נקודות) תארח את אסטוניה. לא מן הנמנע שבסיום הערב הזה, ימצא עצמו שחקנה של ריאל מדריד ונבחרתו במקום השלישי, כשדווקא צ'כיה, שהיתה מלהיטי היורו האחרון, תעפיל לפלייאוף דרך המקום השני.

חשוב לציין, בכל מקרה וויילס וצ'כיה ישחקו בפלייאוף העלייה למונדיאל מכיוו שהשיגו את הכרטיס דרך ליגת האומות. אך עבור גארת' בייל וחבריו, משמעות המקום השני עשויה להיות משמעותית במיוחד מכיוון שבמקרה כזה היא תהיה מדורגת ותארח את משחק חצי הגמר. במידה והצדדים יסיימו בשוויון נקודות ושערים, וויילס תהיה זו שתסיים שנייה עקב מאזן עדיף בין הנבחרות.

בית ז': הולנד נגד הולאנד (הפצוע)
הדרמה האמיתית של הערב צפויה להתרחש דווקא בבית ז'. שם, באמת הכל יכול לקרות. הולנד (מקום ראשון, 20 נקודות), טורקיה (18 נקודות) ונורבגיה (18 נקודות) ינסו להשיג את הכרטיס הישיר לקטאר.

מה שמדהים הוא שנבחרת האורנג', שכאמור מגיעה למחזור הנעילה של המוקדמות מהמקום הראשון, עלולה לסיים את הערב כשהיא במקום השלישי וסופית מחוץ למונדיאל. ממפיס דפאי וחבריו יארחו את נורבגיה, שתחסר אל ארלינג הולאנד הפצוע, בקרב ישיר על המקום במונדיאל. ייתכן מאוד בסיום הערב הזה נקבל את הבשורה כי חלוץ העל של בורוסיה דורטמונד יפספס גם את הגביע העולמי, זאת אחרי שכשל להעפיל ליורו 2020.

אך יש את מי שתנסה "לגנוב" את המקום הראשון - טורקיה. החבורה של סטפן קונץ תתארח אצל מונטנגרו, בידיעה שניצחון יבטיח לה לפחות את המקום השני, כשגם ראשות הבית בהחלט נמצאת בהישג יד. במקרה בו תסיים באותו מאזן כמו של נוברגיה, טורקיה תהיה זו שתעלה לפלייאוף עקב מאזן עדיף בין הצדדים.

במשחק נוסף בבית ז': גיברלטר תתארח אצל לטביה.