הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עושים סדר: העולות למונדיאל והפלייאוף

אחרי שבוע מרתק ודרמטי בטורניר המוקדמות, עשר נבחרות אירופיות כבר הבטיחו את הכרטיס לקטאר 2022. שלושה כרטיסים נוספים יוכרעו בפלייאוף. תמונות העולות וההסבר המלא בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.11.21 - 09:10

תם ונשלם הקמפיין. משחקי מוקדמות מונדיאל 2022 באירופה הושלמו הערב (שלישי) וכעת קיבלנו את התמונה הסופית והשלמה של העולות אוטומטית לגביע העולם בקטאר, וכן את רשימת הנבחרות שהעפילו לפלייאוף למאבק על שלושת הכרטיסים הנותרים מהיבשת.

להלן העולות מכל בית:
בית 1: סרביה עלתה למונדיאל, פורטוגל בפלייאוף
בית 2: ספרד עלתה למונדיאל, שבדיה בפלייאוף
בית 3: שווייץ עלתה למונדיאל, איטליה בפלייאוף
בית 4: צרפת עלתה למונדיאל, אוקראינה בפלייאוף
בית 5: בלגיה עלתה למונדיאל, וויילס בפלייאוף
בית 6: דנמרק עלתה למונדיאל, סקוטלנד בפלייאוף
בית 7: הולנד עלתה למונדיאל, טורקיה בפלייאוף
בית 8: קרואטיה עלתה למונדיאל, רוסיה בפלייאוף
בית 9: אנגליה עלתה למונדיאל, פולין בפלייאוף
בית 10: גרמניה עלתה למונדיאל, צפון מקדוניה בפלייאוף
* בנוסף, עלו לפלייאוף גם צ'כיה ואוסטריה דרך ליגת האומות

השיטה בפלייאוף: 12 הנבחרות יוגרלו לשלושה מסלולים של משחקי חצי גמר וגמר (בלי גומלין), כאשר בסיום שלוש המנצחות של המסלולים יצטרפו ל-10 שהעפילו אוטומטית בדרך לקטאר. ההגרלה תתקיים ביום שישי ה-26 בנובמבר, ואז נדע מי תפגוש את מי באיזה מסלול. החלוקה היחידה בהגרלה תהיה למדורגות ולא מדורגות. פורטוגל, איטליה, רוסיה, סקוטלנד, שבדיה ו-וויילס מדורגות. פולין, טורקיה, צפון מקדוניה, אוקראינה, אוסטריה וצ'כיה לא מדורגות.

מתי והיכן ייערכו המשחקים?
התאריכים קבועים: חצאי הגמר ייערכו ב-24 וב-25 למרץ, הגמרים - ב-28 או ב-29 למרץ. הקבוצות המדורגות בכל מסלול יארחו את משחקי חצי הגמר, כשהמארחת בגמר תיקבע בהגרלה.

מהם החוקים?
במובן הזה, משחקי ההכרעה יהיו משחקי נוק אאוט רגילים על פי חוקי אופ"א - 90 דקות, הארכה ופנדלים במקרה שאין הכרעה בזמן החוקי, חילוף שישי בזמן ההארכה (אם יזדקקו לה) - וכמובן, ה-VAR.