הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כל מה שצריך לדעת על הגרלת הבתים של מונדיאל 2022

13 נבחרות כבר הבטיחו את השתתפותן בקטאר ורגע אחרי ששלב המוקדמות באירופה הסתיים, עושים לכם סדר. התאריך, המיקום איך יוחלטו הדרגים ומי אמורות לאייש את הדרג הבכיר? הכל בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.11.21 - 18:21

13 נבחרות מתוך 32 הבטיחו את השתתפותן במונדיאל 2022 ורק בחודש יוני תמונת העולות תושלם באופן סופי. יממה לאחר ששלב מוקדמות המונדיאל באירופה הגיע לסיומו (לא כולל הפלייאוף), עושים לכם סדר בנוגע להגרלה וכל מה שידוע עד כה על שלב הבתים.

נתחיל מהתאריך: הגרלת שלב הבתים תיערך באחד באפריל בדוחא, קטאר. כרגיל, 32 הנבחרות שהעפילו לטורניר היוקרתי יחולקו לשמונה בתים של ארבע נבחרות בכל בית והשתיים בעלות המאזן הטוב ביותר יעפילו לשמינית הגמר. בדומה לליגת האלופות ויתר המפעלים המוכרים לנו, ההגרלה תיערך בשיטה של ארבעה דרגים כאשר כל בית ירכיב ארבע נבחרות מדרגים שונים.

אז איך ייקבעו הדרגים? לפי דירוג פיפ"א. נכון לעכשיו, הארגון טרם העביר מידע בנוגע לאיזה מהדירוגים יקבעו את זהות הדרגים (דירוג פיפ"א מתעדכן אחת לחודש), אבל דרג 1 כבר די סגור, משום שראש דירוג פיפ"א לא צפוי להשתנות עד למארס, מלבד נבחרת אחת.

בין המדורגות ראשונות תימצא כמובן קטאר, מארחת הטורניר, שתשובץ אוטומטית לבית 1. מלבדה נמצאות בדרג הבכיר בלגיה, ברזיל, צרפת, אנגליה, ארגנטינה וספרד, כאשר את המשבצת השמינית אמורה לשבץ איטליה. האזורי, כידוע, טרם הבטיחו את השתתפותם במונדיאל כך שבמידה שייכשלו להעפיל דרך הפלייאוף פורטוגל תהיה זו שתחליף אותה בדרג 1. ומה עם הסלסאו תודח בפלייאוף? דנמרק תהיה זו שתשלים את הדרג הבכיר.

ההגרלה, כאמור, תיערך חודשיים לפני שתוכרע זהות שתי המשתתפות האחרונות - דרך הפלייאוף הבין יבשתי. לכן, פיפ"א עשויה להשתמש בשיטה דומה לאופ"א, במסגרתה הנבחרות שיעפילו יוחלפו בהתאם לזהותן. לדוגמה: אם אורוגוואי תעפיל בשיטה זו, היא לא תשובץ בבית הכולל דרום אמריקאית אחרת אלא תעבור לבית אחר.