הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דרמה בהגרלת הפלייאוף: איטליה או פורטוגל לא יהיו במונדיאל

אלופת אירופה תארח את צפון מקדוניה ורונאלדו וחבריו את טורקיה. שתי האימפריות עשויות להיפגש בגמר המסלול שלהן במידה שינצחו. המנצחת בין רוסיה לפולין תפגוש את שבדיה או צ'כיה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.11.21 - 18:19

10 נבחרות אירופיות כבר הבטיחו את מקומן במונדיאל בקטאר. הערב (שישי) 12 הנבחרות שהעפילו לפלייאוף גילו את הדרך שלהם לקטאר בהגרלה שנערכה בשוויץ. במוקד, איטליה ופורטוגל הוגרלו לאותו המסלול ולכן לפחות אחת מהן לא תעפיל לגביע העולם בקטאר.

לפניכם הסבר הדרך של הנבחרות למונדיאל ותוצאות ההגרלה:

12 הנבחרות חולקו לשלושה מסלולים שונים (בכל מסלול יחולק כרטיס אחד בלבד למנצחת) וכן ל-6 מדורגות ו-6 לא מדורגות, כאשר המדורגות יארחו את המשחק הראשון בחצי הגמר (אין גומלין), ואילו מארחת משחק הגמר נקבעה על בסיס הגרלה עיוורת. פליאוף חצי הגמר יתקיים ב-24 במארס 2022 ואילו הגמרים ב-29 למארס 2022. בעצם, על מנת להעפיל לטורניר, כל נבחרת צריכה לנצח פעמיים.

מסלול א:
חצי גמר 1: סקוטלנד תארח את אוקראינה
חצי גמר 2: וויילס תארח את אוסטריה
המנצחת בחצי גמר 2 תארח את גמר המסלול.

מסלול ב:
חצי גמר 1: רוסיה תארח את פולין
חצי גמר 2: שבדיה תארח את צ'כיה
המנצחת בחצי גמר 1 תארח את גמר המסלול.

מסלול ג:
חצי גמר 1: איטליה תארח את צפון מקדוניה
חצי גמר 2: פורטוגל תארח את טורקיה
המנצחת בחצי גמר 2 תארח את גמר המסלול.

איטליה ופורטוגל מעולם לא נפגשו בטורניר גדול - מונדיאל או יורו - כך שאפשר לומר שהמפגש העתידי ביניהן (אם יתרחש) בגמר הפלייאוף יהיה גם המשחק הכי חשוב ביניהן אי פעם.

בנוסף, לפניכם תוצאות ההגרלה לקביעת שני מפגשי הפלייאוף של האזורים האחרים. ביניהן יתקיימו שני משחקים (בשיטת בית וחוץ) לקביעת שני הכרטיסים הנוספים לקטאר. משחקים אלה יתקיימו ביוני.

החמישית באסיה - החמישית בדרום אמריקה
החמישית במרכז וצפון אמריקה - החמישית באוקיאנה