הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אינפנטינו: "מונדיאל דו שנתי יכניס 3.3 מיליארד ליש"ט"

למרות הביקורות, נשיא פיפ"א ממשיך לדחוף למהלך ומציג נימוקים כלכליים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.12.21 - 22:43
אינפנטינו. רוצה מונדיאל כל שנתיים (Getty)
אינפנטינו. רוצה מונדיאל כל שנתיים (Getty)

למרות הביקורות הרבות, פיפ"א וג'אני אינפנטינו ממשיכים לדחוף למהלך של קיום מונדיאל כל שנתיים. נשיא הארגון חשף הערב (שני) במסיבת עיתונאים כי קיום גביע העולם במתכונת כזאת יגדיל את ההכנסות ביותר מ-3.3 מיליארד ליש"ט במשך ארבע שנים.

מחקר עצמאי שבוצע עבור פיפ"א על ידי נילסן צופה כי הכנסות מקיום מונדיאל דו שנתי יעלו מ-5.3 מיליארד ליש"ט ל-8.6 מיליארד ליש"ט עקב גידול בהכנסות מזכויות שידור, חסות וקבלות שערים. בנוסף, בארגון מאמינים כי הדבר יעלה את איכות הכדורגל הבינלאומי ברחבי העולם ויאפשר יותר הזדמנויות לנבחרות ולשחקנים לשחק בטורניר.

בנוסף, טען אינפנטינו כי היוקרה של המונדיאל לא תיפגע אם ייערך כל שנתיים: "זה לא שהוא יוקרתי בזכות העובדה שהוא משוחק בתדירות נמוכה יותר, אלא בזכות ההשפעה שיש לו בעולם. יש ארבעה מיליארד אנשים שצופים בזה והמחקרים מראים לנו בצורה מאוד ברורה שלא תהיה שום בעיה לגביע העולם מבחינת ההשפעה הכלכלית החיובית שלו. יהיו כמה יתרונות ברורים ומוחשיים לכדורגל. העוגה תהיה גדולה יותר, וזה יאפשר לנו להשקיע בצורה נכונה יותר בכדורגל בכל העולם".

ההתנגדות העיקרית למהלך מגיעה מכוון אופ"א וקונמבו"ל, ורק בשבוע האחרון הודיעה ההתאחדות הדרום אמריקאית כי נבחרותיה ישתתפו החל מ-2024 בליגת האומות, מהלך שהתפרש כחלק מהחזית של שני הארגונים נגד פיפ"א.