הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הנבחרת ה-14. צפו: איראן העפילה למונדיאל

תארמי סידר 0:1 על עיראק וגביע עולם שישי ושלישי ברציפות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.01.22 - 18:50

פגרת נבחרות נוספת יצאה לדרכה ואיתה הגיעה הנבחרת ה-14 להבטיח את מקומה במונדיאל בקטאר - איראן. הנבחרת הפרסית ניצחו 0:1 את עיראק, שמרו על ראשות בית המוקדמות ודאגו להופיע בטורניר היוקרתי בכדורגל העולמי בפעם השישית בתולדותיהם.

איראן מתפארת במספר כוכבים שמשחקים בליגות בכירות כמו סמאן קודוס, עלירזה ג'הנבאחש ומהדי תארמי כך שהעובדה שהשיגה את הכרטיס לקטאר שלושה מחזורים לסיום בתי המוקדמות לא ממש מפתיעה. זהו המונדיאל השלישי ברציפות בו תופיע הנבחרת הפרסית והרביעי מתוך חמשת האחרונים והפכה לאסייתית הראשונה להבטיח את מקומה בטורניר מלבד, כמובן, קטאר המארחת.

השער היחיד במשחק הגיע בדקה ה-48. כדור ארוך שנשלח מהחצי ההגנתי של איראן הגיע עד למהדי תארמי שניצל חולמנות של בלם עיראק ודהר כל הדרך לשער. זהו היה השער השלישי של כוכב פורטו בקמפיין ואחד חשוב במיוחד.

14 נבחרת הבטיחו כאמור את מקומן בקטאר: קטאר (מארחת), גרמניה, דנמרק, ברזיל, בלגיה, צרפת, קרואטיה, ספרד, אנגליה, שוויץ, סרביה, הולנד וארגנטינה. סביר להניח שבפגרה הקרובה יצטרפו אליהן כמה נבחרות נוספות כשגם דרום קוריאה, שניצחה 0:1 את לבנון, תוכל להבטיח את מקומה בקטאר במשחק הקרוב מול סוריה.