הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"משחק הקרח": כדורגל במינוס 19 מעלות

הונדורס התלוננה על מזג האוויר מול ארה"ב, שני שחקנים סבלו מהיפותרמיה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.02.22 - 14:49
(getty)
(getty)

צירוף מקרים או תרגיל מלוכלך? המשחק שנערך הלילה (בין רביעי לחמישי) במוקדמות המונדיאל של צפון ומרכז אמריקה, עורר סערה. נבחרת הונדורס יצאה למשחק חוץ נגד ארצות הברית החזקה, במשחק שגם במקור היה בעל פערי רמות גדולים - ארצות הברית נאבקת על הכרטיס לגביע העולם בקטאר, הונדורס אחרונה בבית ועדיין לא ניצחה אחרי 11 משחקים. כצפוי, האמריקנים גם ניצחו 0:3, אבל זה ממש לא היה הסיפור המרכזי במשחק - אלא המיקום בו נערך.

הסיבה היא שנבחרת ארצות הברית בחרה לארח את המשחק ב"אליאנץ פילד" שבמינסוטה, עיר שידועה במזג האוויר החורפי במיוחד שלה - כשבעת מועד המשחק, נמדדה בה טמפרטורה של 19 מעלות מתחת לאפס (!). האמריקאים היו רגילים למזג האוויר הזה, אבל הונדורס? אצלה בימים אלה הטמפרטורה הממוצעת היא של 30 מעלות. והפערים באו לידי ביטוי: שני שחקנים של הונדורס נאלצו להתחלף בהפסקה בשל היפותרמיה (מצב שבו טמפרטורת הגוף יורדת מהממוצע), ושחקנים אחרים היו צריכים לקבל אינפוזיה בחדר ההלבשה כדי לחזור ולשחק.

מאמן נבחרת הונדורס, הרנאן דריו גומס, תקף את קיום המשחק עוד לפני שהחל, וטען כי המצב הוא "לא נורמלי. המשחק עוד לא התחיל, אבל אנחנו כבר רוצים שהוא יסתיים, כי לא באנו ליהנות אלא לסבול. אי אפשר לשחק כדורגל בצורה כזו, כששחקנים שלי צריכים לקבל טיפולים כדי לעלות לשחק". מנגד, המאמן היריב, גרג ברהאלטר, ציין שגם שחקניו נפגעו משינויים קיצוניים דומים: "כשאנחנו משחקים במדינות שבהן יש 90 אחוז לחות, שחקנים מתייבשים וחוטפים מכות שמש. זה הטבע של המשחק".

על המגרש, האמריקאים ניצחו משערים של ווסטון מקני, ווקר צימרמן וגם כריסטיאן פוליסיץ' מצ'לסי - שכבש שתי דקות בלבד לאחר שנכנס כמחליף. ארה"ב נמצאת במקום השני בבית, אחרי המוליכה קנדה, ומקדימה בהפרש שערים את מקסיקו השלישית.