הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דיווח: הקשר בין מלון נבחרת אנגליה לטרור

חשד שהאתר שיארח את הנבחרת נבנה כחלק ממכבסת כספים למימון אל קאעידה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.02.22 - 07:23

המונדיאל הקרוב בקטאר צפוי להיות אחד השנויים במחלוקת, אם לא הגדול ביותר, בעקבות זהותה של המארחת, וכעת נחשפת פרשה חדשה. על פי "דיילי מייל", המלון שבו נבחרת אנגליה תתארח במהלך הטורניר, סוק אל וואקרה, נבנה על ידי סוכנות ממשלתית קטארית שהואשמה במימון ארגון הטרור אל קעידה.

אתר הנופש נבנה על ידי משרד ההנדסה הפרטי במיוחד לקראת המונדיאל, ובתביעה בבית המשפט העליון ביוני האחרון נטען שאותו גוף ממשלתי משמש כמכבסת כספים, באמצעות חוזי בנייה מנופחים,  להלבנת מאות מיליוני דולרים שיועדו לארגוני טרור.

ממשלת קטאר וכל הנאשמים, ביניהם ראש הממשלה לשעבר חמד בן ג'אסים אל-ת'אני, הכחישו מכל וכל את ההאשמות, ונציגיו של אל-ת'אני הגדירו אותן כחסרות בסיס. פיפ"א וההתאחדות האנגלית לא יגיבו על הדברים בבית המשפט, אך מקור בהתאחדות צוטט שהנבחרת הוגבלה לרשימת המלונות של התאחדות הכדורגל העולמית.

פיפ"א כבר ספגה ביקורות רבות על יצירת הקשרים עם קטאר לקראת המונדיאל, בעוד נגד ההתאחדות האנגלית נטען שסירבה לגנות את המארחת על הפרות זכויות אדם כולל התעללות במהגרי עבודה, כליאת עיתונאים מתנגדים וענישה של הומוסקסואלים, בעוד נבחרות כמו הולנד וגרמניה עשו זאת.

בראיון ל"טיימס" בדצמבר גילה ראחים סטרלינג שלשחקנים אסור היה לדבר על הנושא, למרות שההתאחדות האנגלית מתעקשת שהם יעשו זאת לאחר שיסכימו על עמדה קולקטיבית.