הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פולין תחרים את המשחק בפלייאוף המונדיאל

הנבחרת מסרה כי לא תשחק נגד רוסיה לאחר הפלישה. גם שבדיה סירבה לשחק, צ'כיה צפויה להצטרף לחרם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.02.22 - 14:25
לבנדובסקי. עניין של חיים ומוות (Getty)
לבנדובסקי. עניין של חיים ומוות (Getty)

תגיות: פוליןרוסיה

הפלישה הרוסית לאוקראינה ממשיכה לזעזע את העולם גם היום (שבת). כחלק מהמחאות והסנקציות השונות שמטיל העולם המערבי על רוסיה, נבחרת פולין הודיעה על כך שלא תתייצב למשחק נגד רוסיה בחצי גמר פלייאוף המונדיאל בעקבות הפלישה. גם שבדיה הצטרפה לחרם, במידה והשתיים יפגשו בגמר הפלייאוף של המונדיאל.

פולין חולקת גבול עם אוקראינה, והמדינות אף אירחו ביחד את יורו 2012. הנבחרת הפולנית אמרה מוקדם יותר שהמשחקים לא צריכים להתקיים כלל ברוסיה, בהצהרה משותפת עם צ'כיה ושבדיה שמתחרות יחד איתה על הכרטיס, וכעת הודיעה כי כלל לא תשחק את המשחק.

כעת הלחץ על פיפ"א. ב-24 במרץ רוסיה אמורה לשחק נגד פולין בחצי הראשון של המאבק על הכרטיס, בעוד בחצי השני שבדיה נגד צ'כיה והמנצחות יפגשו למשחק בודד בסיומו המנצחת תעלה למונדיאל. פיפ"א הודיעה בחמישי שהיא תבדוק את המצב לאחר שפולין, שבדיה וצ'כיה הודיעו על כך שלא יסכימו לשחק ברוסיה. השתיים הראשונות כאמור מסרבות כעת לשחק מול הרוסים.

ההתאחדות הצ'כית צפויה להחרים את המשחק הפוטנציאלי נגד רוסיה ובהודעה כתבה: "בתסריט הנוכחי, קשה לדמיין מצב שנשתתף במשחק כזה. אני מגנים את הפלישה הצבאית לאוקראינה"

הקפטן הפולני רוברט לבנדובסקי גיבה את ההחלטה של מדינתו: "זה הצעד הנכון. אני לא יכול לדמיין מצב שבו אני משחק נגד רוסיה בזמן המלחמה באוקראינה. הכדורגלנים והאוהדים לא אשמים, אבל אני לא יכול להעמיד פנים שלא קורה כלום".