הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

התמונה שלמה: קוסטה ריקה העפילה למונדיאל

הנבחרת המרכז אמריקאית רשמה 0:1 על ניו זילנד והפכה לעולה ה-32 לטורניר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.06.22 - 22:53
העפילו למונדיאל 6 בתולדותיהם (GETTY)
העפילו למונדיאל 6 בתולדותיהם (GETTY)

זה לקח זמן וזה היה מותח, אבל הערב (שלישי), בתום 90 הדקות באיצטדיון אחמד בן עלי, קוסטה ריקה הפכה לעולה ה-32 והאחרונה למונדיאל בקטאר שייערך בנובמבר הקרוב. הנבחרת המרכז אמריקאית רשמה 0:1 קטן, אבל עצום על ניו זילנד ובכך העפילה למונדיאל השלישי שלה ברציפות ולמעשה נעלה את תמונת העולות למונדיאל.

שער בודד של ג'ואל קמפבל, שנכלל בסגל של הנבחרת גם במונדיאל 2014, סידר לקוסטה ריקנים את הניצחון וההעפלה, זאת לאחר שנותר לבדו ברחבה של הניו זילנדים כבר בדקה ה-3 של המשחק. כרטיס אדום שספגה ניו זילנד בדקה ה-69 לא תרם למאמציהם לחזור למשחק ולבסוף התוצאה נשמרה עד הסיום.

מאז המונדיאל הראשון, קוסטה ריקה העפילה לטורניר חמש פעמים, כשההעפלה הערב היא השישית. הנבחרת ממרכז אמריקה הוגרלה בבית ה', שכולל את ספרד, גרמניה ויפן והיא הגיעה בשיאה לרבע הגמר של המפעל, זאת במונדיאל שנערך בברזיל ב-2014. הם יקוו לשחזר את ההישג ואף לעבור אותו בחורף הקרוב בקטאר, אך לפניהם משימה קשה. במונדיאל האחרון שנערך ברוסיה, הקוסטה ריקנים סיימו את דרכם בשלב הבתים.

מנגד, ניו זילנד העפילה פעמיים בלבד בתולדותיה לגביע העולמי, זאת בשנת 2010 ובשנת 1982. בשני המקרים סיימו ה"כל לבנים" את דרכם במפעל בשלב הבתים. כעת, הם יאלצו לחכות למונדיאל הבא, שצפוי להיערך בצפון אמריקה ב-2026.