הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הידינק מאמן הולנד, דני בלינד יחליפו אחרי היורו

מחליפו של ואן חאל הוצג: "הכדורגל שלנו יפה, אבל שם המשחק הוא לשרוד"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.08.14 - 16:38
הידינק. סיבוב שני בכתום (gettyimages)
הידינק. סיבוב שני בכתום (gettyimages)
תחילת כתבה

חוס הידינק מונה היום (שישי) באופן רשמי לקדנציה השנייה שלו כמאמן נבחרת הולנד, והוא יחליף את לואיס ואן חאל במשך השנתיים הקרובות. הידינק בן ה-67 יוביל את האוראנג' לטורניר יורו 2016 בצרפת, לפני שעוזרו דני בלינד ייקח את הפיקוד בצעד שנקבע מראש, לקראת מונדיאל 2018.

הידינק אימן את הולנד בין 1994 ל-1998, כשהצעיד את הולנד לרבע הגמר ביורו ולקח את הנבחרת עד לחצי הגמר במונדיאל 1998, גם כן בצרפת. המאמן המוערך, שאימן בין היתר את ריאל מדריד וצ'לסי, הפך בעשור האחרון למומחה לנבחרות ועמד על הקווים ברוסיה, דרום קוריאה, טורקיה ואוסטרליה. תפקידו האחרון היה כמאמן אנז'י מחצ'קאלה הרוסית.

המאמן שירש את ואן חאל יידרש לסטנדרטים גבוהים בעקבות ההצלחה היחסית של הולנד בטורנירים האחרונים, אבל הוא נשמע מוכן. "האסכולה ההולנדית היא של כדורגל התקפי ויוזם, וזה בסדר", אמר הידינק בטקס הצגתו, "אבל לפעמים שם המשחק הוא הישרדות. רואים את זה יותר ויותר, גם על ידי הולנד בברזיל. זו הייתה נבחרת שובה עין ואטרקטיבית גם, אבל ריאליזם יכול לפעמים להיות יפהפה לכשעצמו".

מלבד בלינד, שנשאר מצוות האימון של ואן חאל, הידינק צירף גם אם רוד ואן ניסטלרוי, החלוץ הענק שפרש מכדורגל לפני שנה בלבד, במקום פטריק קלויברט שעזב. יתרה מזאת, בהתאחדות ההולנדית הקפידו למנות שחקני עבר נוספים לתפקידים בנבחרות השונות, כמו מיכאל רייזיכר, פייר ואן הוידונק, ארון וינטר וסוני סילוי.