הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סמפאולי: "היו לנו שלוש טעויות וספגנו 3 שערים"

מאמן צ'ילה יצא מאוכזב מה-3:3 נגד מקסיקו. בוליביה חולמת על הרבע

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.06.15 - 10:10

עם לא מעט שמות גדולים שמשחקים בו, הקופה אמריקה הבטיח להיות טורניר אטרקטיבי. אחרי 11 שערים בכל המחזור הראשון, רק הלילה (בין שני לשלישי) קיבלנו 11 שערים במחזור השני בבית א'. צ'ילה ומקסיקו נפרדו ב-3:3 מצוין, בוליביה עשתה צעד משמעותי לעבר רבע גמר ראשון מאז 1997 כשניצחה 2:3 את אקוואדור.

נתחיל עם המארחת צ'ילה, שעדיין לא הבטיחה את מקומה ברבע הגמר עם הנקודה מול המקסיקנים וקופחה לאחר ששער חוקי של אלכסיס סאנצ'ס נפסל בדקה ה-80 בטענת נבדל לא נכונה. "שלוש טעויות בודדות עלו לנו בשלושה שערים, אלה דברים שנתקן אותם", הבטיח מאמן "לה רוחה", חורחה סמפאולי.

"הנבחרת סיפקה מאמץ עצום ועברה כמה רגעים שהיו קשים במיוחד. המשחק היה אולי מסתיים בצורה אחרת אם היו מאשרים לנו את הגול שנפסל", אמר הארגנטיני, שגם החמיא לשילוב הפעולה בקו הקדמי בין אלכסיס לאדוארדו ורגאס: "מאוד נהניתי מהציוות שלהם, במיוחד במחצית השניה כששיחקו בה בצורה יותר חופשית והתמקדו במרכז ההתקפה, כך שנחסכה להם העבודה בכנפיים. אני מקווה שהדקות שאדוארדו שיחק יעזרו לו לגלות מחדש את הרמה שבה אנחנו רוצים לראות אותו".

למרות תיקו שני בשני משחקים, מיגל הררה יצא די מרוצה מההופעה של נבחרתו: "מקסיקו הוכיחה שהיא מסוגלת לעשות דברים גדולים, יש לנבחרת הזאת גישה מצוינת. המחצית הראשונה הייתה טובה יותר מהשניה, בשערים שספגנו עשינו שגיאות גדולות, אבל זה לא ימנע מאיתנו לבוא למשחק האחרון ולנצח כדי לעבור שלב". כמו סמפאולי, גם מאמן הטריקולור היה מרוצה משני החלוצים שלו, ראול חימנס ומתיאס ווסו, ששבר בצורת הבקעות של למעלה מ-300 דקות במדים הלאומיים עם צמד. "הבאנו לכאן שחקנים שיודעים לכבוש. לצערי, הם פחות שיכנעו מול בוליביה, אבל הפעם הם עבדו מצוין יחד. זה הבונוס כשאתה דוחף שחקנים לשחק התקפי".

עם כל הכבוד לצ'ילה ומקסיקו הנפלאות, הסיפור הגדול של הבית, ושל הקופה בכלל, הוא של בוליביה. הנבחרת של מאוריסיו סוריה כבר הוליכה 0:3 מול אקוואדור במחצית, ספגה שני שערים, אך לא נתנה לניצחון החשוב לברוח לה מהידיים. "לא היו הרבה כאלה שהאמינו בבוליביה, אבל הוכחנו שאנחנו מסוגלים להילחם", אמר המאמן. "אקוואדור לא הפסיקה לתקוף במחצית השניה, והרוח החזקה הקשתה עלינו עוד יותר, כך שלא הצלחנו לייצר יותר מדי כדורגל. גם מול צ'ילה כל הסיכויים יהיו נגדנו, אבל נצטרך להפגין את אותה משמעת טקטית".