הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גררו: צריך לחקור למה יש טעויות שיפוט לטובת צ'ילה

המארחת בגמר הקופה אחרי 1:2 על פרו, אך גררה איתה שערוריה. החלוץ: "צריך לבדוק מה קורה כאן, כמו בפיפ"א". סמפאולי: "כשוורגאס מגיע לנבחרת, הוא שחקן אחר לגמרי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.06.15 - 09:30

אחרי 28 שנים, נבחרת צ'ילה חזרה לגמר הקופה אמריקה, ועוד אצלה בבית. המארחים גברו הלילה (בין שני לשלישי) 1:2 על פרו והבטיחו את מקומם בקרב על התואר, אבל בדרום אמריקה מדברים רק על דבר אחד: השיפוט.

חוסה ארגוטה מוונצואלה, שניהל את המשחק, חטף אש מהנבחרת הפרואנית. הוא הרחיק בצורה מעוררת מחלוקת את קרלוס סמבראנו, אישר שער מנבדל של אדוארדו ורגאס והחלוץ פאולו גררו התלונן כי הוא גם לא שרק לפנדל שהגיע לו, לדעתו.

"אני לא רוצה לדבר על השיפוט, אבל היו פה דברים מוזרים", אמר גררו, "שער מנבדל, פנדל שלא נשרק. היו הרבה מקרים עם צ'ילה כמארחת. עם כל מה שקורה בפיפ"א, צריך לחקור את הנושא הזה. אני חושב שאם היינו משחקים 11 נגד 11, זה היה סיפור אחר".

המאמן הארגנטיני של פרו, ריקרדו גארקה, סיפר על אכזבתו בסיום: "עשינו כל מה שהיינו יכולים. צריך לתת מילה טובה לשחקנים כי הם נתנו הכל. רצינו להגיע לגמר, אבל השורה התחתונה היא שהפסדנו. אנחנו יכולים להתנחם בכך שעשינו את כל המאמצים כדי לנצח. מה שכואב לי שהוא לא היינו יכולים לתת נחת לעם. היה לנו קשה לשחק ב-10 שחקנים אחרי ההרחקה של שחקן חשוב, בטח כשאתה צריך לתקוף. קרלוס סיפק טורניר נהדר והוא ילמד לקח לעתיד ממה שקרה".

לעומת זאת, לתושבים בצ'ילה יש גיבור ושמו אדוארדו ורגאס, שכבש צמד, הפך למלך שערי הטורניר והוביל את "לה רוחה" לגמר. החלוץ הגיע לקופה אחרי שירד ליגה עם ק.פ.ר, ובאופן כללי לא מבריק יותר מדי לאורך הקריירה, אבל כשהוא לובש את המדים הלאומיים, מדובר בשחקן אחר לגמרי. "יש לאדוארדו זיקה מיוחדת לנבחרת. בכל פעם שהוא משחק בה, הוא נותן הכל", החמיא לו מאמנו, חורחה סמפאולי.

מאמן האדומים הצביע על המפנה שהביא לצ'ילאנים את הניצחון והוא הצביע על שם לא ממש נוצץ: "חיפשנו מישהו מגוון שיתן לנו את היתרון במחצית השניה. דויד פיזארו הוסיף לנו מהירות עם המסירות שלו במרכז השדה". ומה היה לחתן השמחה לומר, או יותר נכון לחשוף? "התאמנתי על בעיטות ממרחק באימונים והאמת שכולן נכנסו", אמר ורגאס בהתייחס לשער השני הנפלא שהבקיע.